Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den, Kılıçdaroğlu'na yanıt: 'Vaat ettikleriniz, bizim yaptıklarımız!'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çiftçiler hakkında verdiği vaatlerin üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den açıklamalar geldi.

29.06.2022-13:31 - (Son Güncelleme: 29.06.2022-13:31) Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den, Kılıçdaroğlu'na yanıt: 'Vaat ettikleriniz, bizim yaptıklarımız!'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çiftçiler hakkında verdiği vaatlerin üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den açıklamalar geldi.

“Vaat ettikleriniz, bizim zaten somut adımlarımız”

Şahsi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gerçekleştirdikleri projeleri anlatan Bakan Nebati, "Anlaşılan bizim somut icraatlerimizin hızına yetişip takip etmekte güçlük çekiyorsunuz. Bugünkü konuşmanızda ileriye dönük vaat ettikleriniz, bizim zaten somut adımlar atarak çoktan başlatmış olduğumuz projeler." açıklamalarında bulundu.

"Projenin detaylarına göz atabilirsiniz"

Bakan Nebati, yaptığı paylaşımda gerçekleştirilen projelerin fotoğraflarını da yayımlayarak, "Sayın Genel Başkan daha önce açıkladığımız projenin detayları için Bakanlığımızın paylaşımına göz atabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun sözleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında altı büyük ilde çiftçiye elektriği bedava vereceklerinin vaadini vermişti.

Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamalarda çiftçiler hakkında vaatlerde bulunarak, "Bizi dinleseler, güneş enerjisiyle onların yapması lazım. Oy alacaklar çünkü. Ama dinlemiyorlar. Çünkü onlar çiftçiden, üreticiden ve alın terinden yana değil; lobilerden yana. Doğal gaz, kömür lobisi, diğer lobiler var. Ama biz halktan, üretimden, alın terinden, çiftçiden, besiciden yanayız. O nedenle onları destekleyeceğiz."

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal