Vatan Şaşmaz, Filiz Aker’e “Sana borcum yok sana para vermeyeceğim”  dediği için Vatan Şaşmaz’ın öldürüldüğü iddia edildi. Diğer yandan Filiz Aker’in Şaşmaz’la bir senedir yasak aşk yaşadığı, Filiz Aker’in yaklaşık üç ay önce intihara kalkıştığı belirtildi.

Ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz Beşiktaş'ta bir otelde Filiz Aker isimli bir şahıs tarafından öldürülmüştü.

Ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü. Beşiktaş'ta bir otelde ölü bulunan Vatan Şaşmaz'ı öldürenin kimliği de belli oldu. 

Vatan Şaşmaz'ı sevgilisi olduğu iddia edilen Filiz Aker isimli şahsın öldürdüğü ortaya çıkmıştı.

Katil Filiz Aker'in Vatan Şaşmaz'ı öldürdükten sonra intihar ettiği ortaya çıkmıştı.

Vatan Şaşmaz'ın katili Filiz Aker'in bir aydır olayın gerçekleştiği otelde kaldığı ortaya çıktı.

Olayın nasıl gerçekleştiği ise henüz netlik kazanmadı. İddialara göre Vatan Şaşmaz, Filiz Aker'le tartıştıktan sonra odadan kaçmaya çalıştı. Bu sırada Aker, Vatan Şaşmaz'ı 3-4 el ateş açarak öldürdü. Aker, Şaşmaz'ı öldürdükten sonra kafasına sıkarak intihar ediyor.

Silah seslerini duyan otel çalışanları, odanın kapısını kırarak odaya girdiğinde cesetlerle karşılaştı.

OLAYDAKİ İLGİNÇ AYRINTI

Olaydaki ilginç ayrıntı ise Vatan Şaşmaz'ın cesedinin kapının 1 metre yakınında, Filiz Aker'in ise yatakta bulunduğu gerçeğinin ortaya çıkması oldu.

Odada Vatan Şaşmaz'ın cesedinin kapının bir metre yakınında bulunduğu, Filiz Aker'in cesedinin ise yatakta olduğu belirtildi.

Türkiye'nin Sabah Şekeri programlarıyla tanıdığı Vatan Şaşmaz, Çocuklar Duymasın dizisindeki Engin rolüyle tüm Türkiye'de sevilen bir isim haline gelmişti.

2 YIL ÖNCE EVLENMİŞTİ

Şaşmaz, 11 Eylül 2015 tarihinde mimar Yasemin Adalı ile evlenmişti. Cinayetin nedeni soruşturulmaya devam ediyor.