Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarından yapılan yazılı açıklamaya göre, hava sıcaklıkları Marmara'nın ve Karadeniz'in kıyı bölgelerinde yüksek nem oranı, sis ve pusun etkisiyle mevsim normalleri civarında seyrederken diğer yerlerde ise mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyrediyor.

Kuzey, iç ve doğu bölgelerde görülecek yağışlar sebebi ile hava sıcaklıklarının, 6-12 derece azalarak mevsim normalleri civarına geleceği ve yer yer altına düşeceği tahmin edildiği bildirildi.

Bugün akşam saatlerinin ilerleyen saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinin, yarın sabah saatlerinden itibaren ise kuzeybatı kesimlerinden başlayarak ülkenin büyük bir kısmı Karadeniz üzerinden gelecek olan serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz ile birlikte Doğu Anadolu'nun kuzeyinin hafif mevzi sağanak, diğer yerlerin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yarın ise Marmara, Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu, İç Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Batı Karadeniz kıyıları olan, Kocaeli, Sakarya ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli yağış, Batı Karadeniz'in bin 400 metre üzerindeki kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde de olması tahminlerin arasında.

Cumartesi günü ise, serin ve yağışlı hava koşullarının Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Hatay çevrelerinde etkili olmasından sonra 22 Nisan Pazar günü yurdu terk edeceği ifade ediliyor.

Yağışların genel olarak yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı söylendi.

Hafta sonu gece ve sabah saatlerinde özellikle iç ve doğu bölgelerde hafif ve yer yer orta kuvvette zirai don riski olduğundan, başta zirai faaliyetlerle uğraşan ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları bildirisi yapıldı

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.