Meteorolojiden yapılan son dakika uyarısına göre, yarın Marmara,  Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı  ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu  Anadolu ile Gümüşhane çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Trakya'da karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı öngörülürken, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Muğla, Isparta'nın güneydoğusu ve Kuzey Ege kıyıları ile bu akşam Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Çorum çevrelerinde kuvvetli, Antalya'nın doğu ilçelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.


Hava sıcaklıklarında ise Marmara'da hissedilir derecede azalma olacak. Marmara ve Batı Karadeniz'de sıcaklıklar hissedilir derecede azalma olmakla birlikte bu bölgelerde hava sıcaklıklarında 2 ila 8 derecelik bir düşüş bekleniyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu kesimlerle bu akşam iç  bölgelerde güney ve güneybatı yönlerinden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara  ve Kuzey Ege kıyıları ile bu akşam iç bölgelerde kuvvetli, Marmara'da zaman zaman  kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

İBB'den de Uyarı Geldi

İBB'den gelen uyarı şu şekilde; ''İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun Kuzey ve Batı kesimleri; Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava ile Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına girdi. Sistemin etkisi ile önümüzdeki 3 gün boyunca sağanak, yer yer kuvvetli sağanak yağmur geçişleri yaşanması bekleniyor. Yağışla birlikte rüzgarın da kuzeyli yönlerden (Poyraz) hamle yaparak kuvvetli fırtına seviyesine (50-80 km/s) ulaşması, hava sıcaklıklarının düne göre 6 ila 8°C birden azalarak kışı anımsatır günlerin yaşanacağı tahmin ediliyor.''

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.