İstanbul Valisi Yerlikaya'dan Açıklama

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya , kademeli mesai açıklaması hakkında açıklama yaptı.

İstanbul Valisi Yerlikaya'dan Açıklama

Vali Yerlikaya son dakika bilgisi oloarak kademeli mesainin nasıl olacağına ilişkin Cuma günü açıklama yapılacağını söyledi.

Coronavirüs vakalarının artması üzerine İstanbul'da uygulamaya sokulması planlanan kademeli mesai düzelemesine ilişkin alınan kararları İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, düzenleme ile ilgili İstanbul'daki Organize Sanayi Bölgesi temsilcileri ile toplantıda buluştu. 

CUMA GÜNÜ AÇIKLANACAK

Toplantının ardından açıklama yapan Vali Yerlikaya şunları söyledi:''Cuma günü, kamu, özel 5 milyon 200 binin üzerinde çalışma hayatında 4A, 4B, 4C’li hemşerilerimizle ilgili sağlıklı önemli ortak akılla vardığımız noktayı paylaşacağız.

 Dünyada bunu başarmış pek çok metropol örnekleri var. O  örnekleri de arkadaşlarımız araştırdılar incelediler. Onlar da bize bunların sunumlarını yaptılar . O örneklerden de istifade ederek İstanbul’la ilgili saat aralıklarıyla beraber pik saatlerde mümkünse ayakta yolcu olmadan, ama ayakta olma mecburiyeti varsa salgınla ilgili Bilim Kurulu’nun tavsiyesi önerisi, bakanlığımız genelgeleri çizgisinde kalmak üzere alınan Hıfzı Sıhha kararlarına sadık ve uygun bir mesafe düzeni sağlayacağımıza ben yürekten inanıyorum.''

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR