İstanbul'da, hava ve deniz polisinin katılımıyla gerçekleştirilen Kurt Kapanı-16 operasyonu yapılamaya başladığı bildirildi. Operasyon kapsamında, kente karadan, havadan ve denizden giriş ve çıkışı olan 150 noktada 2 bin personelin katıldığı uygulamalı operasyon başlatıldı.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordinesiyle 14.00'te başlayan Kurt Kapanı-16 Operasyonu'na, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı tüm şube ve ilçelerden polis ekipleri katılıyor. Havacılık Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis helikopteri, Deniz Şube Müdürlüğü'ne ait polis botları ve dedektör köpeklerin de katılım gösterdiği operasyon kapsamında, Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları, vapur iskeleleri, halkın yoğun bulunduğu tüm ilçelerin ana caddeleri ve meydanları, suç oranının yüksek olduğu semtler, umuma açık mekanların da aralarında bulunduğu 150 noktada, 2 bin personel ile uygulama ve denetim yapılıyor.

Asayiş ve terör olaylarını önleme amacı ile yayalar, motorlu taşıt sürücüleri, deniz yolu ve hava yolu ile İstanbul'a giriş yapan herkesin denetlenmesi odaklı şok bir uygulama gerçekleştiriliyor. Polis ekipleri, şüpheli görülen kişilerin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulamasını yaparken, umuma açık bazı mekanlar ve iş yerlerinde de arama faaliyetlerine devam ediliyor. Kurt Kapanı-16 operasyonu kapsamında denetim ve uygulamaların saat 16.00'ya kadar süreceği ifade ediliyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.