Edirne Valiliği, veli şikayetlerinin sonrasında çekilen görüntüleri de izleyerek, bir mekana götürülen öğrencilere, dansöz ve zenne izlettirilmesiyle ilgili, okul müdürü ve 4 öğretmen hakkında idari soruşturma başlattığını bildirdi.

Edirne Yüksel Yeşil İlkokulu yönetimi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı etkinlikleri dolayısıyla, 4’üncü sınıf öğrenci ve velilerini kapsayan, Ankara’da Anıtkabir’in, Kapadokya’da da tarihi ve turistik yerlerin ziyaret edilmesi amacı ile gezi düzenledi. Geziye okul müdürü Fatma Kılıç, öğretmenler ve velileriyle birlikte yaklaşık 70 öğrenci katılım gösterdi. Edirne’den otobüslerle yola çıkılıp, ilk gün Ankara’da Anıtkabir ve 1’inci Meclis’i ziyaret eden öğrenciler ve veliler buradaki gezinin bitmesinin ardından Nevşehir’e geçerek burada tarihi ve turistik alanları gezdi.

ÇOCUKLARA ZENNE VE DANSÖZ İZLETİLDİ

Nevşehir merkezde bir otelde konaklayan geziye katılanlar öğrenci ve veliler, programda Üçhisar beldesinde bir eğlence mekanında düzenlenen ’Türk Gecesi isimli etkinliğe katıldılar. Gecede öğrenciler, veliler, öğretmenlerin yanı sıra dışarıdan gelenler de bulunurken, önce folklor gösterileri sunuldu. Olayalar da bundan sonra başladı. Folklar gösterilerinden sonra sahneye önce ’zenne’, ardından da dansöz çıktı. Gecede ayrıca, ateşli danslar gösterisi ile halk oyunları ekipleri de sahne aldı. Velilerden bazıları dansöz ve zennenin ilkokul öğrencileri önünde gösteri yapmasından dolayı tepki gösterip, geceden çocuklarıyla ayrılmak istedi. Fakat, konakladıkları otelin uzak olması ve araç bulamadıkları sebebiyle ayrılamadılar.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Edirne Valiliği, geziye katılan öğrencilerin içkili mekana götürülmesi, dansöz ve zenne izlettirilmesine bazı velilerin tepki göstermesi üzerine harekete geçti. Geceye ait görüntülere inceleme yapan valilik, okul müdürü ile geziye katılan 4 öğretmen hakkında inceleme ve soruşturma başlattı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.