Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin dünkü Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, bazıları bakanlık beklentisiyle adaylık konusunda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tereddüt yaşayan milletvekillerine yönelik, “kimse işaret beklemesin, aday olmak isteyen kendi kararını kendi versin” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye ve il başkanları ile bürokratlara da, parti yönetiminden davet gelmeden adaylık amacı ile görevlerinden ayrılmamaları uyarısı yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye ve il başkanlarına ise, “işaret gelmeden kimse ayrılmasın, ihtiyaç olanlara gerekli davet yapılır” mesajını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bürokratlara da, “kimse kendisine güvenip ayrılmasın, biz güvence vermeyiz” uyarısında bulundu.

Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinden bazıları bedelli askerlik konusunu gündeme getirerek, “büyük beklenti var” demesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “seçim ortamında böyle bir gündemi doğru bulmam” ifadelerini kullandığı söylendi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.