Böcekler Kocaeli'de 3 İlçeyi İstila Etti

Kocaeli'de üç ilçeyi istila eden ve bitkilere zarar veren 'dantel böceği'ne karşı ilaçlama faaliyeti gerçekleştirildi.

Böcekler Kocaeli'de 3 İlçeyi İstila Etti

Böcekler Kocaeli'de 3 İlçeyi İstila Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden gelen açıklamada, Gebze, Darıca ve Çayırova ilçelerini dantel böceklerinin istila ettiği bildirildi.

Kendi olanaklarıyla ilaçlama yaparak tedbir almaya çalışanların görevlilerden yardım talebi belirtilen açıklamada, Büyükşehir Belediyesi görevlilerinin, bitki zararlısı olan dantel böceğinin bir takım ilçelere verdiği rahatsızlığı önlemek için 20 ekiple bölgede ilaçlama faaliyeti gerçekleştirdiği kaydedildi.

Gelen açıklamada, gece geç saatlere kadar devam eden uygulamalarla vatandaşların isteklerinin karşılanmaya çalışıldığının altı çizilerek, şu ifadeler kullanıldı:

'Bu tür, bir anda ilçelerimizde görülmeye başladı. Vektör özelliği göstermeyen, hastalık bulaştırmayan ve kan emme özelliği olmayan bu tür, dokunduğu yerlerde kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlara sebep oluyor. Vatandaşlarımızın taleplerini karşılamak amacıyla Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, hızlı bir şekilde reaksiyon vererek talep gelen ilçelerin sokaklarında önce teknik ekipleriyle inceleme yaptı. Canlının türü ve yayılımı tespit edildikten sonra 20 vektör mücadelesi ekibiyle sahada meşe dantel böceği ile mücadele gerçekleştirildi.'

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR