AK Parti İzmir Adayı Nihat Zeybekçi Kimdir?

AK Parti Grup Toplantısı'nda bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 kentin belediye başkan adaylarını duyurdu. AK Parti'de İzmir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi oldu. Peki Nihat Zeybekçi kimdir nerelidir?

AK Parti İzmir Adayı Nihat Zeybekçi Kimdir?

AK Parti Grup Toplantısı'nda bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 kentin belediye başkan adaylarını duyurdu. AK Parti'de İzmir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi oldu. Peki Nihat Zeybekçi kimdir nerelidir?

NİHAT ZEYBEKÇİ KİMDİR?

1 Ocak 1961 tarihinde Denizli Tavas Pınarlar beldesinde dünyaya geldi. Baba adı Şükrü, anne adı Fatma'dır.

Sanayici, İş Adamı; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü tamamladı. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Özel sektörde üst düzey yönetici olarak bulundu. 1994 yılında kendi şirketini kurdu. Denizli Platform Sözcülüğü, Denizli Sanayi Odası Meslek Grubu Üyeliği, Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği Başkanlığı, Denizli Belediye Başkanlığı, Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi Türkiye Heyeti Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği ve Başkanlığı görevlerini üstlendi.

24. Dönemde Denizli Milletvekili seçildi. AK PARTİ Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığında bulundu. 61, 62, 63 ve 65. Hükümetlerde Ekonomi Bakanı olarak görev aldı. Halen bu görevi devam ettirmektedir.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Zeybekci, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR