Gözler Kabine Toplantısı’na çevrildi: Öğretmen atamaları ne zaman belli olacak? 2024 MEB öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

Öğretmen atama takvimi için tüm gözler bugün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’na çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin daha önce öğretmen atama takvimi için Kabine’yi işaret etti. Peki Öğretmen atamaları ne zaman belli olacak? 2024 MEB öğretmen atama takvimi belli oldu mu? İşte konu hakkında merak edilenler…

04.03.2024-17:01 - (Son Güncelleme: 04.03.2024-17:01)

KPSS 2023’e giren öğretmen adayları, 2024 yılı içerisinde yapılması planlanan öğretmen atamaları konusunda heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. Kabine’de gündeme getirilmesi planlanan öğretmen atama konusunun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığı sorusu birkaç saat içerisinde yanıt bulacak. Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı sonrası yapacağı açıklamalarda olacak. Peki Öğretmen atamaları ne zaman belli olacak? 2024 MEB öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

Öğretmen atamaları ne zaman belli olacak?

Öğretmen atama takvimi için net bir tarih belirtilmese de 4 Mart 2024 Pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısı’nın ardından konu hakkında öğretmen adaylarını sevindirecek gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Gözler Kabine Toplantısı’na çevrildi: Öğretmen atamaları ne zaman belli olacak? 2024 MEB öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

2024 MEB öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

Geçtiğimiz yılın mayıs ayında gerçekleştirilen 45 bin öğretmen atamasıyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), çeşitli alanlara toplamda 45 bin öğretmen alımı yapmıştı. Bu atama kapsamında sınıf öğretmenliği için 7 bin 878, rehberlik alanı için 3 bin 604, okul öncesi öğretmenliği için 3 bin 269, ilköğretim matematik için 2 bin 656, din kültürü ve ahlâk bilgisi alanı için ise 2 bin 604 kontenjan ayrılmıştı. 

Bakan Yusuf Tekin ise öğretmen atamaları konusunda daha önce şunları söylemişti:

"2023 KPSS puanıyla öğretmen atamasını yapacağız ve tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığımızın bize vereceği kadro sayısı doğrultusunda takvimimizi oluşturacağız. Alabileceğimiz en yüksek sayıyı, atanacak toplam kamu personelinin büyük çoğunluğunun öğretmen olacağını tahmin ediyorum ama henüz sayıyla ilgili bir şey söylemem yanlış olur ama tahmin ediyorum önümüzdeki Kabine Toplantısı'nda bu zaten gündeme gelir. Ondan sonra da bize tahsis edilecek atama sayısına göre, biz de oturup branş bazlı olarak dağılımını yapacağız."

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal