Fuat Çapa: Galatasaray’ın Neler Yapabileceğini Çok İyi Biliyorduk

Süper Lig’in 21. Haftasında sahasında Galatasaray’a 3-0 mağlup olan Kasımpaşa’da karşılaşma sonrası teknik direktör Fuat Çapa acıkmalarda bulundu.

10.02.2020-08:55 - (Son Güncelleme: 10.02.2020-08:53)Fuat Çapa: Galatasaray’ın Neler Yapabileceğini Çok İyi Biliyorduk

Süper Lig’in 21. Haftasında sahasında Galatasaray’a 3-0 mağlup olan Kasımpaşa’da karşılaşma sonrası teknik direktör Fuat Çapa acıkmalarda bulundu.

“Yapmış olduğumuz analizlerde Galatasaray’ın neler yapabileceğini çok iyi biliyorduk. Yeni bir takım olduğumuz için de takımımızın neler yapabileceğini de görmek istiyorduk. Çok sayıda yeni oyuncu aldık. Bu açıdan hem bireysel hem de takım olma adına, şampiyon adaylarından birisi önünde ne gibi bir reaksiyon göstereceğimiz adına iyi bir maçtı. Karşılaşmaya iyi de başladık. İlk 7-8 dakika rakibi oynatmama ve kanatları durdurma adına iyi bir form çıkardık. Kazandığımız toplarda, rakip bekler çok ileriye çıktığı için arkalarına atacağımız topları değerlendirme planıyla çıktık sahaya. Yediğimiz ilk gol direncimizi düşürdü. 30-35 dakika maçı berabere götürebilseydik, farklı bir maç izlerdik. İlk 2 gol biraz şanssız ve talihsiz goller oldu. Yeni bir takım olmanın sıkıntılarını şu şekilde yaşadık. Belirli bir noktaya geldik, 18’e geldik ama bu noktadaki koordinasyonu sağlayamadık. Karşılaşmayı tekrar gözümüzün önüne getirirsek, Galatasaray ikinci yarıda tempoyu düşürdü. Biz de 18 etrafında topla buluştuk ama koordinasyon eksikliğinden dolayı tehlike oluşturamadık. Bu maç, bize çok fazla veri verdi. Bundan sonraki karşılaşmalar, direkt rakibimiz durumundaki ekiplere karşı olacak. Antalyaspor, Denizlispor maçları bizim adımıza hayati maçlar. Biraz daha fazla mesai harcayarak saha içini toparlamalıyız”

“Bu kadar oyuncu değişikliği olduysa bunun bir nedeni vardır. Hiçbir kulüp nedensiz bu kadar değişikliğe gitmez. Diğer taraftan da Kasımpaşa bir şeyler yapmak zorundaydı. İlk yarı da pek iç açıcı geçmedi”
“Bloklar arasındaki mesafeleri gördünüz. Galatasaray geriden oyun kurarken, buradaki mesafeler çok net şekilde görüldü. Tabii ki Galatasaray’a karşı oynadığımızı göz ardı etmeyelim. Son 2 sezonun şampiyonuna karşı oynadık. Ama bizim de acilen daha fazla mesai sarf ederek saha içi ve saha dışı koordinasyonu sağlamamız gerekiyor. Birçok oyuncu birbirlerini yeni yeni tanımaya başladı. Önümüzdeki haftadan itibaren iyi bir Kasımpaşa olacaktır sahada. Kanatlarda farklı bir beklentim vardı ama bunu başaramadık, basit top kayıpları yaşadık”

“Oyuncu kendisi de bu işin içinde olduğunu göstermeli. Burada isim önemli değil. Bulunduğumuz konumda tamamen bu yükü taşıyabilecek, Kasımpaşa’nın Süper Lig’de devam edeceği oyuncu grubuna ihtiyacımız var. Burada isimlere takılmamak lazım” şeklinde konuştu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR