Fenerbahçe'de Teknik Direktör İsmail Kartal Futbolcularıyla Toplantı Düzenledi!

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, dün akşam saatlerinde ilk antrenmanına çıktı. Futbolcularıyla tanışma niteliğinde bir toplantı gerçekleştiren İsmail Kartal'ın yaptığı bu görüşmede söyledikleri büyük ses getirdi.

13.01.2022-09:14 - (Son Güncelleme: 13.01.2022-09:14)

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe'de sezona Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile başlangıç yapılmasının ardından üst üste alınan kötü sonuçlar neticesinde yollar ayrılmıştı. Son haftalarda Fenerbahçe taraftarlarının takıma ve Başkan Ali Koç'a olan protestoları hız kesmeden devam ederken geçtiğimiz gün teknik direktörlük için alınan karar herkesi şaşkına çevirdi.

YENİ TEKNİK ADAM BELLİ OLDU

Fenerbahçe Spor Kulübü, dün akşam saatlerinde yapmış olduğu açıklamayla birlikte bu sezon sonuna kadar teknik direktörlük için takımdan daha önce görev yapan isimlerden biri olan İsmail Kartal ile anlaşma sağlandığını açıkladı.

İSMAİL KARTAL'DAN AÇIKLAMALAR

Sarı lacivertli ekipten yapılan açıklamanın ardından akşam saatlerinde gerçekleştirilen antrenmana katılan Teknik Direktör İsmail Kartal, takımıyla birlikte ilk antrenmanına çıkarak tanışma niteliğinde bir toplantı gerçekleştirdi.


GERÇEKLEŞTİRDİĞİ TOPLANTIDA

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, futbolcularıyla gerçekleştirdiği toplantıda yapmış olduğu açıklamalarda ;

' 11-12 sene bu takımda aralıksız futbol oynadım. Türk futbol tarihinin en büyük şampiyonluklarını kazandık. Dünyanın en büyük teknik direktörlerinden birkaç tanesiyle çalışmak bana nasip oldu. Son 7-8 senedir de teknik direktörlük yapıyorum. 2014-15 yılında da bu takımın teknik direktörü bendim. Takım otobüsünün kurşunladığı sene. Ben büyük bir Fenerbahçe taraftarıyım. Hayatım bu şehirde, bu kulübün içinde geçti. Şu anki durumu hiçbir Fenerbahçeli kabul etmiyor. Ama burada her şeyi tam tersine çevirebilecek bir oyuncu grubumuz var. Ben bunu biliyorum ve görebiliyorum. Şunu söyleyebilirim ki ben futbolun basit oynanması taraftarı olan bir teknik adamım. Basit futbol mantalitesini oynamaya, oynattırmaya çalışan bir teknik direktörüm. Bunu da antrenmanlarda göreceksiniz, bunu hissedeceksiniz. Bu benim işim. Sonuçta izlediğim maçlarda eksik olan bazı şeyler var. Ben futbolcularıyla iyi diyalog kuran, güven ilişkisine dayalı adımlar atan bir teknik adamım. Beni tanıdıkça nasıl bir insan olduğumu da anlayacaksınız. Kapımız herkese açık. Oynayan oynamayan, herkes benimle istediği zaman görüşebilir. Arkadaş gibi, bir büyük gibi, antrenör ve teknik direktör olarak da. Bir şeyleri doğru yapmak için, başarmak için önce birbirinize saygılı olacaksınız, sonra birbirimize saygılı olacağız. Ve devamında birbirimiz inanarak, güvenerek, severek çok çalışmalıyız. Fenerbahçe ruhunu, birlikteliğini ve gücümüzü, kendimize olan yüksek özgüvenimizi her maç rakibe hissettirmeliyiz. Bu coşkuyu, bu enerjiyi ve birlikteliğimizi, maç kazanma açlığımızı rakibe hissettirmeliyiz. Bunu sağladığımızda istediğimiz sonuçlar kendiliğinden gelecektir. ' ifadelerini kullanarak futbolcularıyla ilk görüşmesini gerçekleştirdi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal