Fenerbahçe'den Süper Kupa kararı: TFF'ye şart koştular

Fenerbahçe İkinci Başkanı Erol Bilecik, TFF Süper Kupa finaline U19 kadrosuyla çıkacaklarını açıklarken önümüzdeki 2 sezon da Ziraat Türkiye Kupasında olmayacaklarını belirtti. İşte detaylar...

03.04.2024-18:36 - (Son Güncelleme: 03.04.2024-18:36)

Dün Ülker Stadyumu’nda Fenerbahçe, olağanüstü genel kurul toplantısı düzenledi ve Başkan Ali Koç olmak üzere pek çok kişi açıklamalarda bulundu. Bugün de Sarı Lacivertliler, Şanlıurfa’da oynanacak TFF Süper Kupa final maçına çıkma kararıyla ilgili Fenerbahçe ikini başkanı Erol Bilecik bir açıklama yaptı.

“Arkadaşlarımız gerekli planı yaptı”

Oynanacak Süper Kupa maçına U19 kadrosuyla çıkacaklarını dile getiren Bilecik, taraftarların kendilerini kötü hissetmemelerini şu sözlerle dile getirdi; "Dün tarihi bir gün yaşadık. Yaklaşık 24 binin üzerinde katılım oldu. Muazzam kalabalıklar oldu. Genel olarak oy birliğiyle kabul edilen 4 madde vardı. Bu 4 maddenin koşulları vardı. Fenerbahçe'nin ortaya koymuş olduğu bütünlüğün, birliğin görülmesi güzeldir. Alınan 4 kararı 14.00 itibariyla yaptığımız toplantıda karar aldık. Kendi yol haritamızı çıkardık. Aldığımız karar maçlara çıkmamak değil. Süper Kupa'ya U19 takımımızla gideceğiz. 15.35'te TFF'ye yazı gönderdik. Süper Kupa'yı ileri bir tarihe erteleyecekseniz ve yabancı hakem atayacaksanız bize bildirin dedik. Bu çürümenin resmi ortaya çıktı. Kararımız U19 takımıyla Urfa'ya gitme kararı aldık. Yarına kadar bir değişiklik olmazsa hazırlıklarımız bu şekilde olacak. Taraftarımız bize güvensin. İyi bir akıl koyarak Urfa'ya gidiyoruz. Taraftarımızın kendini kötü hisettirecek bir konum olmayacak. Taraftarımızın maça gitmesi için hazırlık yapmasına gerek yok. Aynı gün uçakla döneceğiz. Urfa kentine bir mesajımız var: Orada bir rekabeti sergileyen müthiş atmosterden affımızı isteyeceğiz. Boynumuzun borcu olsun sezon bitince ya da uygun bir zamanda Urfalılara Fenerbahçe A Takımı'nı seyrettireceğiz. Fenerbahçe, Olympiakos'la 11 Nisan'da karşılaşacak. Ülke puanı için çok önemli. Arkadaşlarımız gerekli planları yaptı. Çok rahat olsunlar. U19 için de tarihi fırsat. Mevcut dönem mayıs sonu itibariyla bitecek. Yeni bir kurul kurulacak."

“2 sezon Türkiye Kupası’nda olmayacağız”

Öte yandan gelecek 2 sezon da Türkiye Kupası’na katılmayacaklarını dile getiren Bilecik "Türkiye Kupası'ndan affınızı isteyen bir çalışma içine gireceğiz. Bayram sonrası TFF'ye gerekli başvuruları yapacağız. Türkiye Kupası'na 2 sezon katılmama kararı aldık” dedi.


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal