Elon Musk, dev anlaşmanın askıya alındığını duyurmuştu: Perde arkasındaki gerilim devam ediyor!

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Twitter’ı satın almak için işlemlerin şimdilik askıya alındığını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurmuştu. Yaşanan süreçle beraber Elon Musk ve Twitter arasında gerilim devam ediyor.

17.05.2022-14:05 - (Son Güncelleme: 17.05.2022-15:55) Elon Musk, dev anlaşmanın askıya alındığını duyurmuştu: Perde arkasındaki gerilim devam ediyor!

Satın alım işlemlerinin şimdilik askıya alınmasının sebebini ‘sahte hesaplar’ hakkında olduğunu altını çizmişti. Yaşanan bu süreçle beraber Elon Musk ve Twitter arasındaki sorun hala devam etmekte. Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal, platformun sahte hesaplara yönelik mücadelesinin başarılı olduğunu dile getirdi.

Hakaret niteliğinde bir emoji

Parag Agrawal’in, hesapların yüzde 5'inden daha azının sahte olduğunu ifadesi üzerine Elon Musk, Twitter'ı satın alma anlaşmasının sahte hesaplar meselesi nedeniyle askıya aldığını duyurmuştu. Elon Musk, Agrawal'a hakaret niteliğinde bir emoji ile karşılık verdi.

Twitter

Sahte hesaplar Twitter'ın açıkladığından fazla

Elon Musk, “Reklamcılar, paralarının karşılığında ne aldıklarını nasıl biliyorlar? Bu, Twitter’ın finansal sağlığı için esastır.” İfadesini kullandı.

Hesapların yüzde 20'si sahte

İki bağımsız sosyal medya analiz platformu ise ortak bir çalışma ile Twitter'daki sahte hesapların oranını belli oldu. Çalışmaya göre sosyal medya platformundaki hesapların yüzde 20'si sahte olduğu bildirildi.

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal