TOKİ, 6 Ayda 21 Bin Konut Teslim Etti

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen 20 bin 918 konut, yılın 6 ayında hak sahibi vatandaşlara teslim edildi. İnşası tamamlanan bin 697 konutun hak sahipleri ise bu ay yeni evlerine kavuşacak

TOKİ, 6 Ayda 21 Bin Konut Teslim Etti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından bu senenin 6 ayında 20 bin 918 konut, hak sahiplerine teslim edildi.

Konuta almakta sıkıntı çeken ve daha önce konut sahibi olmayan vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ, dar ve orta gelirli ailelerin yanı sıra engelli, emekli, gazi ve şehit yakınları için de konut yapıyor.

Vatandaşların konut ihtiyacı ile şehirlerin kentsel dönüşüm zorunluluğunu merkeze alan TOKİ, bir taraftan 50 bin yeni sosyal konut projesi doğrultusunda kura çekimlerini sürdürürlen bir taraftan da Türkiye'nin her yerinde inşası tamamlanan konutları hak sahiplerine teslim ediyor.

Bu doğrultuda, TOKİ tarafından inşası tamamlanan 20 bin 918 konut, yılın 6 ayında hak sahiplerine teslim edildi.

Ankara'da inşa edilen 2 bin 433 konut ile İstanbul'da inşası biten 883 konutun hak sahipleri bu sene yeni evlerine kavuştu.

TEMMUZ AYINDA BİN 697 KONUT TESLİM EDİLECEK  

Konut teslimlerine devam eden TOKİ, Temmuz ayında bin 697 konutu hak sahiplerine teslim edecek. Bu doğrultuda, Niğde Bor'da inşası biten 157 konutun teslimleri 1 Temmuz'da başladı.

Artvin Murgul'da 77, Denizli Sarayköy'de 403 ve Sinop Dikmen'de yapılan 94 konutun teslimleri de 8 Temmuz günü başlayacak.

Ankara'nın Sincan ilçesi Saraycık Mahallesi'nde 1. Bölge 1. Etap'ta kentsel dönüşüm projesi doğrultusunda inşa edilen 966 konutun teslimleri ise 10 Temmuz'da başlayacak.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR