EGM Kin ve Düşmanlık Paylaşımlarıyla İlgili Açıklama Yaptı

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medyada halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine alenen kin ve düşmanlığa tahrik eden paylaşım yapan kişiler hakkında yasal işlem başlatıldığını duyurdu.

01.08.2021-13:52 - (Son Güncelleme: 01.08.2021-14:07)EGM Kin ve Düşmanlık Paylaşımlarıyla İlgili Açıklama Yaptı

EGM'nin yaptığı açıklamada, son günlerde sosyal medya platformlarında, ülkede büyük bir toplumsal üzüntüye ve mağduriyetlere sebep olan orman yangınlarıyla ilgili, başka ülkelerde gerçekleşmiş orman yangınlarına ilişkin görüntüler çıktı. Bunun üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. 

YÜRÜTÜLEN DEZANFORMASYON FAAALİYETLERİN ÖNÜNE GEÇİLECEK

 birtakım film sahnelerinden alınan veya Türkiye'de yaşanan ancak eski tarihli olduğu bilinen yangınlara ait görüntülerin tekrar gündeme taşınarak dezenformasyon faaliyetleri yürütüldüğü bildirildi. Bu tür faaliyetlerin vatandaşlar üzerinde daha büyük bir üzüntüye sebebiyet verdiği, sahada büyük bir özveriyle ve gayretle mücadele eden personelin ve gönüllülerin emeğine de halel getirdiği belirtildi.

YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;

‘Sosyal medya platformlarında bu tür dezenformasyon faaliyetleri yürüterek halk arasında korku ve panik yaratan, halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine alenen kin ve düşmanlığa tahrik eden, Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılayıcı nitelikte paylaşımda bulunan şahıslar, yapılan çalışmalar sonucu tespit edilmekte ve gecikmeksizin adli mercilere gönderilerek gerekli yasal işlemler yapılmaktadır. Türk Polis Teşkilatı olarak, her alanda olduğu gibi sanal ortamda da suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir.’

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal