Ankara'dan Atina'ya Nota!

Dışişleri Bakanlığı kaynakları: Yunanistan'dan ateş açılması sonucu Edirne'de 1 Türk vatandaşının hayatını kaybetmesiyle ilgili Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

01.08.2021-13:52 - (Son Güncelleme: 01.08.2021-17:11)Ankara'dan Atina'ya Nota!

Edirne'nin Meriç ilçesinin Yunanistan'a sınır olan Adasarhanlı köyünde yaşayan Mehmet Durgun, dün saat 19.20 sıralarında Meriç Nehri üzerindeki adacıkta, Yunanistan tarafından sivil giyimli kişilerce açılan ateş sonucu vurularak öldürüldü.

TÜRKİYE NOTA VERDİ

Meydana gelen olay ile ilgili olarak Yunanistan'ın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı, bugün Dışişleri Bakanlığı'na çağrılarak, kendisine Türkiye'nin bu konudaki tepkisini içeren bir nota verildi. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Maslahatgüzara, Türkiye tarafından protesto edilen bu olayın soruşturularak sonucu hakkında bilgi verilmesi ve katil ya da katillerin yakalanarak ceza alması tekrarının önlenmesine yönelik tedbirlerin alınmasının talep edildiği bilgisine ulaşıldı. Ayrıca olayın mağdurlarıyla ailelerinin tazminat haklarının saklı tutulduğu bilgisi de dikkat çekti.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal