EGM bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? 2022 bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı’nın düzenlediği bekçilik sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldukça merak ediliyor. Peki EGM bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? 2022 bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soruların cevapları haberimizde...

05.08.2022-12:42 - (Son Güncelleme: 05.08.2022-12:42) EGM bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? 2022 bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Polis Akademisi Başkanlığı’nın 17 Temmuz 2022 Pazar günü düzenlediği bekçilik sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusu adayların gündemini meşgul ediyor. Bekçi olmak isteyen adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını öğrenmek için arama motorları üzerinden araştırma yapıyor. Peki EGM bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? 2022 bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

EGM bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada, ‘’Sınav sonuç bilgileri 05 Ağustos 2022 tarihinde www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr ile www.pa.edu.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.’’ ifadeleri yer aldı. 

MEB ayrıca sınav hakkında da bazı bilgilere sitesinde yer verdi. İşte o bilgiler:

Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C. kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgelerinden birisi (Nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi, geçerlik süresi devam eden pasaport) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Nüfus cüzdanlarını değiştirmek için Nüfus Müdürlüklerine başvuru yaparak, nüfus cüzdanları Nüfus Müdürlüklerince alınan adaylar, Nüfus Müdürlüklerince kendilerine verilen fotoğraflı, barkodlu-karekodlu T.C. geçici kimlik belgesi ile sınava alınabilecektir.

Koronavirüs tanılı olan aday/adaylar olması durumunda, Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan “Covıd-19 Kapsamında Kurum ve Kuruluşlar Tarafından Ölçme/Değerlendirme Amaçlı Yapılan Yazılı Sınavlarda (Ulusal Sınavlar Hariç) Alınması Gereken Önlemler” doğrultusunda sadece sınavın yapılacağı il merkezlerinde işlem yapılacaktır.

bekçi sınav sonuçları

2022 Bekçilik sınavı değerlendirmesi

1- Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak olup yanlış cevap sayısının dörtte biri doğru cevap sayısından çıkarılmasıyla hesaplanan puanlar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır.

2- Sınavda değerlendirme için [Puan=((Doğru Sayısı-(Yanlış Sayısı/4)) / Soru Sayısı) x 100] formüllü kullanılacaktır.

3- Başarı puanı hesaplaması sonucu eksi puan alan adayların puanları 0’a (sıfır) tamamlanacaktır.

4- Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

5- Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılır.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal