İstanbul Aydın Üniversitesi Teniste Namağlup Şampiyon

İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Tenis Kadın Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından bu yıl 9-12 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen Tenis Süper Lig Türkiye Şampiyonası'nda takım halinde şampiyon oldu.

İstanbul Aydın Üniversitesi Teniste Namağlup Şampiyon

İstanbul Aydın Üniversitesi Teniste Namağlup Şampiyon

İstanbul Aydın Üniversitesi Tenis Kadın Takımı, Tenis Süper Lig Türkiye Şampiyonası'nda takım halinde şampiyonluğa uzandı.

İAÜ KADIN TENİS TAKIMI BU SENE DE ŞAMPİYON

Grup mücadelelerinde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Ege Üniversitesi’ni 3-0’lık skorlarla geçen İAÜ Tenis Kadın Takımı yarı finalde Özyeğin Üniversitesi’ni, finalde ise Marmara Üniversitesi’ni yine 3-0’lık sonuçlarla saf dışı bıraktı. İAÜ ekibi böylece hiç maç kaybetmeden şampiyonluğa ulaştı.

8 SENEDİR ARALIKSIZ ŞAMPİYON

Konuyla ilgili konuşan İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Pero Duygu Dumangöz öğrencileriyle gurur duyduğunu belirterek, “Kızlarımız 11 yıl içinde önce 2’nci Lig’den 1’inci Lig’e, sonra da 1’inci Lig’den Süper Lig’e yükseldiler. Süper Lig’e çıktığımız 2011 yılından bu yana da aralıksız 8 sene boyunca şampiyonluğu kimseye kaptırmayarak ulaşılması güç bir başarıya imza attılar. İAÜ Tenis Kadın Takımı olarak üniversitemizi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

"EN BÜYÜK AMACIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNU ÜLKEMİZE GETİRMEK"

Öğr. Gör. Dumangöz ayrıca, Avrupa Üniversite Sporları Birliği’nin (EUSA) gerçekleştirdiği 2019 Avrupa Üniversitelerarası Tenis Şampiyonası’nın 20-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında Karadağ’da düzenleneceğini hatırlatarak, “En büyük amacımız bu turnuvada altın madalyayı kazanarak Avrupa şampiyonluğunu ülkemize getirmek olacak. Bu hedef için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Eğitim Haberleri-->