20 Eylül 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 20°
  • Izmir 21°
İmsak 05:16
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:30
Akşam 19:14
Yatsı 20:34
BIST100.339
Dolar5,7058
Euro6,3116
Altın276,01

Kuzey Kore'nin Nükleer Bomba Yakıtı Üretimine Başladığı İddia Edildi

Washington Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi, Kuzey Kore'nin ana nükleer santraline ilişkin elde edilen uydu görüntülerinin, nükleer bomba yakıtının üretimi ile ilgili olabileceğini belirtti

Kuzey Kore'nin Nükleer Bomba Yakıtı Üretimine Başladığı İddia Edildi

Kuzey Kore'nin Nükleer Bomba Yakıtı Üretimine Başladığı İddia Edildi

Nükleer yakıt üretiminin, ABD Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un Şubat ayında Hanoi'de gerçkeleştirdikleri ikinci zirvenin, nükleer silahları bırakma noktasında herhangi bir çözüm sağlayamadığını ispatlayacağını vurguluyor.

FOTOĞRAFLARDA ÖZEL VAGONLAR DİKKAT ÇEKTİ

Washington Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi, Kuzey Kore'nin Yongbyon nükleer tesisinde çekilen 12 Nisan tarihli uydu fotoğraflarında, uranyum zenginleştirme tesisi ve radyokimya laboratuvarı yanındaki beş özel vagon görüldüğünü belirtti.

Düşünce kuruluşunun hazırladığı raporda "Geçmişte bu özel vagonlar radyoaktif malzemenin taşınması ve tekrardan işleme çalışmaları esnasında görüllmüştü" ifadesinde bulundu.

'KUZEY KORE'NİN HAREKETE GEÇMEDEKİ ZAMANLAMASI İLGİNÇ'

Guardian gazetesine yorumlamalarda bulunan Simson Center adlı düşünce kuruluşundan Kuzey Kore uzmanı Jenny Town "Kuzey Kore'yle Yongbyon hakkında bir uzlaşma olmadığı için, Hanoi'den bu kadar kısa süre sonra bir şeyler yapmaya başlıyor olmalarındaki zamanlama ilginç" sözlerini kullandı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri