Düğün Salonları 1 Mart'ta Açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kısıtlamalar ile ilgili açıklamasından sonra vatandaşlar, düğün salonlarının ne zaman açılacağını araştırmaya başladı. Peki 1 Mart'ta düğün salonları açılacak mı? Düğün salonları ne zaman açılacak? İşte merak edilen bu soruların cevapları...

23.02.2021-14:21 - (Son Güncelleme: 23.02.2021-14:21)Düğün Salonları 1 Mart'ta Açılacak mı?

Kabine Toplantısı'nın ardından yeni alınan kararlarla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mart itibarıyla kademeli normalleşmenin başlayacağını söyledi. Yeni evlenecek çiftler ise düğün salonlarının açıp açılmayacağı araştırmaya başladı. Gözler kademeli normalleşmeye ilişkin takvimin yayınlanmasına çevrildi.

1 MART'TA DÜĞÜN SALONLARI AÇILACAK MI?

Bilim Kurulu, kısıtlamalar ile ilgili yeni önerilerini Cumhurbaşkanı'na ve bakanlıklara sundu. Bunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı'nda bu öneriler masaya yatırıldı. Toplantının bitimiyle ulusa seslenen Cumhurbaşkanı, kısıtlamaların 1 Mart'tan itibaren kademeli olarak kalkacağını söyledi. Erdoğan:

''Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız.

Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz.

Vatandaşlarımız bu konuda ne kadar dikkatli olur, ne kadar hassas davranır, kendi illerindeki görünümü ne kadar iyileştirirlerse normalleşme takvimi de o derece hızlı ilerleyecektir. Tüm vatandaşlarımdan bir kez daha yürüttüğümüz mücadeleye destek vermesini istirham ediyorum.'' açıklamasını yaptı.

Bu açıklamanın ardından yeni evlenecek çiftler, düğün salonlarının ne zaman açılacağını sormaya başladı. Kademeli normalleşme takvimiyle birlikte düğün salonlarının açılma tarihinin de belli olması bekleniyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR