Devlet Bahçeli'den Sert Açıklama! Şerefsizi Bulun

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, camide müzik yayını provokasyonuna sert tepki gösterdi.

22.05.2020-18:56 - (Son Güncelleme: 22.05.2020-19:26)Devlet Bahçeli'den Sert Açıklama! Şerefsizi Bulun

İzmir'in bazı ilçelerinde bulan cami hoparlörlerinden, kimliği belli olmayan kişiler tarafından "Çav Bella" şarkısının çalınması üzerine, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açmıştı.

Soruştuma kapsamında söz konusu görüntüleri sosyal medya hesabından yayınlayan Banu Özdemir isimli şahıs da, "dini değerleri alenen aşağılamak" suçundan gözaltına alınmış, ardından "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan tutuklanmıştı.

Yaşanan olaya yönelik tepkiler büyürken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de oldukça sert bir tepki geldi.

"HER TÜRLÜ KUMPASI YIKACAĞIZ"
Bahçeli konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye’mizin yükselişinden rahatsız olan, ilerleyişini hazmedemeyen provokatörlerin, organize sabotaj ve suikast timlerinin her türlü kumpasını yıka yıka bekamıza ve varlığımıza sahip çıkacağız. Bilinmelidir ki, bayrak inmeyecek, ezan dinmeyecek, vatan bölünmeyecek, Türkiye düşmeyecektir.

"SEBEP OLAN ŞEREFSİZLERİ BULUN"

Merkezi ezan okuma sistemine sızıp camilerimizin hoparlöründen korsan marş ve şarkı çalınmasını sağlayan şerefsizlerin arkası önü çok iyi araştırılıp, karanlık emeller açığa çıkarılmalıdır. Bu arada, hiç kimse İzmirli vatandaşlarımızı töhmet altında bırakmamalıdır. İzmir bizim iftiharımız, kurtuluşumuzun onurudur."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR