Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çatalca'da vatandaşlara seslendi: Gerekli teminatı verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çatalca Belediyesi'ni ziyaret etti. Erdoğan, ziyaretin ardından belediye önünde vatandaşlara seslendi.

06.05.2022-15:29 - (Son Güncelleme: 06.05.2022-16:37)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çatalca Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Mesut Üner'den ilçeyle ilgili bilgi aldı. Ziyaretinin ardından, belediye önünde kendisini bekleyen halka hitap etti. Yola çıkarken eğitim, sağlık, adalet, emniyet, enerji, ulaşım ve tarım alanlarında verdikleri sözleri büyük ölçüde yerine getirdiklerini ifade etti. 

İstanbul Çatalca'da konuşan Başkan Erdoğan: "İnşallah birçok adımlardan sonra bu yaz karayolları ile birlikte burada çok ciddi bir çalışma olacak. Artık böyle çukur, çamur olan bir Çatalca olmayacak. Şu anda Ulaştırma Bakanım gerekli teminatı verdi." sözlerinde bulundu.

Çatalcalı kardeşlerime kalbi şükranlarımı bildiriyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çatalca'da yaptığı konuşmasında: “Çatalcalı kardeşlerim sizlerle çok müstesna bir günde böyle sürpriz bir araya geldik. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerifi adeta tacı durumunda olan Ramazan Bayramı'nı da geride bıraktık. Ramazan Bayramı'nı da istedim ki Çatalca'da siz kardeşlerimle bir arada geçireyim. Bayramın ertesinde de bugün şöyle belediyemizi bir ziyaret edelim istedim. Sizlerin de burada böyle ani bir araya gelişiniz benim için ayrı bir mutluluk vesilesi oldu. Bundan dolayı gerek başkanıma gerek muhtarlarımıza, gerekse siz değerli Çatalcalı kardeşlerime kalbi şükranlarımı bildiriyorum. Bayramınız tekrar mübarek olsun." sözleri ile başladı.

Recep Tayyip Erdoğan

Çatalca'da alt yapı üst yapıda birçok adımlar attık

Başkan Erdoğan konuşmasına: "Daha nice bayramlarda bir araya gelmek üzere sizlere kısa bir selamlama yapayım istedim. Yola çıkarken bizim eğitim, sağlık, adalet, emniyet, enerji, ulaşım, tarım tüm bu alanlarda ç ok büyük sözümüz vardı. Hamdolsun bu sözlerimizi büyük ölçüde yerine getirdik. Sağlıkta hastanelerimizde attığımız adımlarla, eğitimde attığımız adımlarla, Türkiye'de 76 üniversitemiz varken şu anda 207 üniversitemiz var. Üniversitemizin olmadığı ilimiz yok. Benim Iğdır'daki kardeşim, Muş'taki kardeşim çocuğunu üniversiteye göndermek için İstanbul'a, Ankara'ya değil artık oralardaki üniversitelerde çocuklarını okutma şansları var. Nerelerden nerelere geldik aynı şekilde Çatalca'da alt yapı üst yapıda birçok adımlar attık. Sizler de bunu karşılıksız bırakmadınız ve Mesut kardeşimizi Çatalca'ya belediye başkanı yapmak suretiyle yeni bir dönemi başlattınız." sözleri ile devam etti.

Gerekli teminatı verdi

Başkan Erdoğan açıklamasının devamında: "İnşallah birçok adımlardan sonra alt yapıyla beraber şu anda bu yaz inşallah kara yollarıyla birlikte burada çok ciddi bir asfaltlama çalışmasına Mesut kardeşimiz girecek ve Ulaştırma Bakanım da yanımda birlikte yapacakları çalışma artık çukur, çamur olan Çatalca olmayacak. Daha güzel bir hale getirmiş olacağız. Şu anda Ulaştırma Bakanım gerekli bu noktada teminatı verdi ve Belediye başkanım da araç gereci tedarik ederek müşterek bir çalışmayla Çatalca’mızın alt yapısını da üst yapısını da gerçekleştirmiş olacaklar. İstiyoruz ki, Çatalca şanına yakışır bir hale gelsin. Tokat'ta bir manda da bahsettik şimdi Çatalca'da manda kalmadı neredeyse. Manda kaymağı, manda sütü bunlar Çatalca'da bayağı ileriymiş adeta marka. Temennimiz odur ki yani lider bir şey söylediği zaman arkadan bu işin takibi başlar. Takibi başladığında da millet gücü kuvveti toplar. Her zaman Çatalca'nın yanında olmaya devam edeceğiz. Sizleri bayram ertesinde en kalbi duygularla selamlıyorum. Günümüz kutlu olsun geleceğimiz aydınlık olsun inşallah.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyaretinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe eşlik etti.

Mehlika Karadayı
mehlikakaradayi@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal