Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul’a Başlıyoruz

Parti grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan; ‘Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı tamamladık’ dedi.

07.04.2021-14:50 - (Son Güncelleme: 07.04.2021-15:05)Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul’a Başlıyoruz

AK Parti grup toplantısında son dönemdeki haberlere dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, amirallerin bildirisinden ekonomiye kadar pek çok konuya değindi.CHP lideri Kemal Kılıçaroğlu'na yüklenen Cumhurbaşkanı, Kanal İstanbul ile ilgili konuşmasına "Müjdeyi vermek istiyorum" diyerek başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul ile ilgili yaptığı açıklamalarda şunları ifade etti:’Kanal İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. ÇED raporu 200'den fazla bilim insanı, medya, kurum ve kuruluşun katkısı ile tamamlandı. Depreme hazırlık sürecini de hızlandıracaktır. Bu proje köprü, yeni havalimanı, metro ile de bütünlük arz edecektir. Kanalın iki yakasına 500 bin nüfuslu şehir kurulacak. 

İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE BAŞLIYORUZ

Karadeniz'de hem biz hem de kıyısı olan ülkeler sürekli büyük ve yeni limanlar yapıyor. Bu durum gemi trafiğinin daha da artacağına işaret ediyor. Tehdit ediyor. Bütün müteahhitlerin elinden geliyoruz, geldiğimizde ödemeleri vs ellerinden alırız ve kendilerini de kenara koyarız. Böyle bir devletin devamlılığına inanmak olabilir mi? Şartları zorlayarak Boğaz'daki gemi trafiğini sürdürüyoruz. Kanal İstanbul bölge için yeni bir nefes borusu olacaktır. İsteseniz istemeseniz de Kanal İstanbul'a başlıyoruz ve yapacağız.

YAZ AYLARINDA TEMELİ ATACAĞIZ

Ve milletimizin emrine amade edeceğiz. Yaz aylarında inşallah temelini atacağız. Projenin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum’ dedi.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR