CNN'in Müslüman Düşmanlığı Devam Ediyor! Bu Kez Norveç'teki Olayı Müslümanlara Yıkmaya Çalışıyorlar

ABD’de son günlerde Müslüman karşıtı eylemler yaşanırken ABD’li CNN muhabirinden Müslüman düşmanı söylemler geldi. Dün Norveç’te yaşanan olayı ABD’li CNN muhabiri Müslümanlara yıkmaya çalıştı.

14.10.2021-17:02 - (Son Güncelleme: 14.10.2021-17:44)

ABD’de son günlerde Müslüman karşıtı eylemler yaşanırken ABD’li CNN muhabirinden Müslüman düşmanı söylemler geldi. Dün Norveç’te yaşanan olayı ABD’li CNN muhabiri Müslümanlara yıkmaya çalıştı. Her fırsatta İslam düşmanlığı ve Türkiye'ye yönelik algı operasyonları yapan CNN, Müslümanları yine terörist gibi göstermek için kolları sıvadı. Dün Norveç'te yaşanan ve 5 kişinin hayatını kaybettiği oklu saldırıyla ilgili CNN Türk yayınına bağlanan Amerikan CNN muhabiri, saldırganın kısa bir süre önce Müslüman olduğu vurgusunu yaptı. Norveç'te geçtiğimiz gece ülkenin güneyindeki Kongsberg kentinde düzenlenen oklu saldırı dünya kamuoyunun gündemine oturdu. 5 kişinin hayatını kaybettiği 2 kişinin de yaralandığı saldırının ise "terör bağlantısı" olup olmadığı araştırılıyor. Norveç polisi tarafından saldırganın da 37 yaşındaki Norveç'te yaşayan bir Danimarkalı olduğu duyuruldu. Konuyla ilgili başta sosyal medyada olmak üzere dünya medyasında çok farklı senaryolar da yazılıp çizilmeye başlandı. Daha önce Türkiye'ye karşı algı operasyonu yürüten CNN, yine sahnedeydi. Konuyla ilgili bugün Amerikan CNN muhabiri de CNN TÜRK'te Büşra Arslan'a yaptığı açıklamada saldırganın kısa bir süre önce Müslüman olduğunu vurguladı.

YENİ BİLGİLER GELDİ

Dünya’ya Müslüman düşmanlığı aşılamaya çalışan ABD, çalışmalarına devam ediyor. Ülkesinde müslüman karşıtı eylemler artarken dünya basınına da müslüman düşmanlığını empoze etmeye çalışıyor. Son yaşanan Norveç’teki olayla ilgili ABD'li CNN muhabiri Melissa Bell, saldırganın radikal Müslüman olduğunu, Norveç polisinin de kendisini takip ettiğini belirterek ‘Bir adam elinde ok ve yay ile saldırıya geçti. Basın toplantısında detayları öğrendik. Öncelikli olarak 4 kadın ve 1 erkeğin yaşamını yitirdiğini biliyoruz. 2 kadının yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını biliyoruz. Ama en önemlisi saldırganla ilgili bilgiler geldi, şu anda gözaltında kendisi. Şu ana kadar şunu biliyorduk, 37 yaşındaydı. Danimarkalıydı. Son yarım saatte yeni bir bilgi daha geldi. Kendisi daha önce polis tarafından tanınıyormuş. Özellikle de radikal olduğu şüphesi varmış. İslam dinine geçtiği de belirtiliyor. Ama daha önceden endişelenmemiş polis, geçtiğimiz yıl içinde.’ ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal