CHP'den Açıklama Geldi: Tanju Özcan’ın Görüşleri Bizi Bağlamaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın tepki çeken açıklamalarına ilişkin, "Partimizle taban tabana zıttır, görüşleri kendisini bağlamaktadır." dedi.

27.07.2021-16:31 - (Son Güncelleme: 27.07.2021-17:58)CHP'den Açıklama Geldi: Tanju Özcan’ın Görüşleri Bizi Bağlamaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu'da yabancı uyrukluların kişilerin yararlandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına dair tartışmalarla ilgili yazılı açıklamada bulundu.

"GÖRÜŞLERİ KENDİSİNİ İLGİLENDİRİR"

"Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan'ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır." ifadelerini kullanan Torun, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır dedi.

"PARTİ POLİTİKAMIZ, KİMSENİN AYRIMCILIĞA MARUZ KALMAMASIDIR"

Açıklamasını sürdüren Seyit Torun, CHP'nin kırmızı çizgisinin hiçbir insanın ayrımcılık yapmasına maruz kalmaması olduğunu da sözlerine ekledi.

"MECLİS ÜYELERİNİN AKSİ BİR KARAR ALMAYACAĞINA İNANIYORUZ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un konu ile alakalı olarak yaptığı açıklaması şu şekilde:

"CHP'nin tutumu, Genel Merkezimiz ile temas kurduğunda kendisine iletilmiştir. Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır. Bolu Belediyesi'nin değerli Meclis Üyelerinin de aksi bir karar almayacağına inanıyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde iktidara geldiğimizde, ülkemizin gerçek beka sorunu olan sığınmacı sorununu, kimseyi mağdur etmeden çözecek, Suriyeli misafirlerimizi güven içinde ülkelerine uğurlayacağız. Ancak bu süre zarfında partimizin kırmızı çizgisi, hangi ırktan ve inançtan olursa olsun, hiçbir insanın ayrımcılığa maruz kalmaması, mağdur edilmemesidir."


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal