CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan: Tavrımdan Geri Adım Atmayacağım

Sığınmacılarla ilgili aldığı kararların arkasında olduğunu tekrar söyleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisini eleştirenlere “Birer tane göçmeni evinize alıp baksanıza” dedi.

27.07.2021-14:45 - (Son Güncelleme: 27.07.2021-14:45)CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan: Tavrımdan Geri Adım Atmayacağım

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye mülteci olarak gelen göçmenlerle ilgili söylediği sözlerden ve eylemlerin arkasında.

Şehirde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacağına dikkat çeken CHP'li başkan, katıldığı HaberTürk canlı yayınında bu kararından geri adım atmadı.

''Bedel ödenmesi gerekiyorsa, ben bu bedeli ödemeye de hazırım. Asla geri adım atmam, bundan sonra da yapmam gerekeni yaparım.” Sözlerini kullanan Özcan, şu şekilde konuşmalarını sürdürdü:

''Türk milletine ben bunu borçluyum. Bu tedbirler işe yaramaz ise ek tedbirlerimiz de var kafamızda. Onları şimdi paylaşmayayım, zamanı gelince konuşuruz. Ben tavrımdan geri adım atmayacağımı, durduğum yerde duracağımı söylüyorum.''

''BENİ KINAMANIZI YADIRGIYORUM''

Sığınmacılara adeta savaş açan tavırlarının tepki gösterilemesine de sinirlenen Özcan, ''Göçmen seviciliği yapanları kınayacağınıza beni kınamanızı ayrıca yadırgıyorum.'' dedi.

''EVİNİZE ALIP BAKSANIZA''

Özcan’ın, ''Birer tane göçmeni evinize alıp baksanıza.'' sözü ise yayına damga vurdu.

Devam eden CHP’li başkan, ''Bayramlarda ne güzel gidiyorlar memleketlerine. Nereye gidiyorsunuz diye soran yok. Türkiye onların yazlığı mı? Ekmek elden su gölden.'' ifadelerine yer verdi.

''ORADA AYAKTA KALMIŞ EV YOK''

HaberTürk yazarı Kemal Öztürk ise bu sözlerin üzerine ''Ben İdlib’ten başlayarak Halep’e kadar savaş esnasında o bölgeye gittim, geldim. Orada ayakta kalmış ev yok neredeyse. İnsanlar çadırlarda, kamplarda, perişan olmuş yerlerde yaşıyorlar. Buradan giden insanlar, orada güvenliği sağlanmış yerlere eşini, dostunu, kayıplarını bulmaya gidiyorlar. Akrabalarını görmeye çalışıyorlar. Orada güllük gülistanlık bir şehir ya da ülke yok.'' diyerek tartışmayı sonlandırdı.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal