Bolu'da annesine şişe atan sanığa 2 yıl hapis cezası!

Bolu'da annesine şişe atan sanığa 2 yıl hapis Mont almak için para istediği annesine şişe fırlatıp, zorla parasını aldığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan genç, 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

11.03.2022-11:53 - (Son Güncelleme: 11.03.2022-12:07) Bolu'da annesine şişe atan sanığa 2 yıl hapis cezası!

Bolu’nun Bahçelievler Mahallesi'nde oturan 58 yaşındaki Bircan Canayakın ve 29 yaşındaki oğlu Cüneyt Canayakın arasında geçen yıl şubat ayında mont parası nedeniyle bir tartışma çıktı. Tartışma sırasında Cüneyt Canayakın annesine şişe fırlatıp elindeki parayı zorla aldı. 

Oğlundan şikayetçi oldu 

Bircan Canayakın da savcılığa giderek oğlundan şikayetçi oldu. 

Cüneyt Canayakın hakkında 'konutta yağma', 'üst soya karşı silahla basit yaralamaya teşebbüs' suçlamalarıyla dava açıldı. Karar duruşması Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuksuz sanık Cüneyt Canayakın, karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Bircan Canayakın ve taraf avukatları da mahkeme salonunda hazır bulundu. 

Bana ters laflar etti

Duruşmada söz hakkı verilen Cüneyt Canayakın, kendisinin de annesinden şikayetçi olduğunu belirterek: “Olay günü, hava çok soğuktu ve mont almak için annemden para istedim. Para vermeyerek bana ters laflar etti. Ben de kafasına doğru şişe attım ama isabet etmedi. Küfür ve hakaret ettiğim doğru ama malına falan zarar verip yağmada bulunmadım.” ifadelerinde bulundu.

Tedavi görmesini istiyorum

Oğlunun şizofreni hastası olduğunu belirten anne Bircan Canayakın: “Bana hakaretler edip, kafama şişe fırlattı. İş yerimdeki mallara da zarar verdi. Sürekli küfürler ve hakaretlerde bulundu. Onun tedavi görmesini istiyorum. Bu yüzden şikayetçiyim.” sözlerinde bulundu.

2 yıl 1 ay hapis cezası 

Canayakın’ın annesine fırlattığı şişeyi silah saydı. Mahkeme heyeti, sanığın annesine attığı şişeyi 'silah' kabul ederek Cüneyt Canayakın hakkında 'konutta yağmaya teşebbüs', 'üst soya karşı silahla basit yaralamaya teşebbüs' suçlarından 2 yıl 1 ay hapis cezası verilmesini kararlaştırdı.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal