Bakanlıktan müjdeli haber: Ödemeler Kurban Bayramı nedeniyle öne çekildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu ödemelerinin Kurban Bayramı dolayısıyla erkene alındığını ve bugün yapıldığını duyurdu.

14.06.2024-17:33 - (Son Güncelleme: 14.06.2024-17:37) Bakanlıktan müjdeli haber: Ödemeler Kurban Bayramı nedeniyle öne çekildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu’nun ikinci etap ödemelerinin Kurban Bayramı nedeniyle öne çekildiğini ve ödemelerin bugün itibarıyla hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Aile kurmayı ve aileyi güçlendirmeyi teşvik ediyoruz

Gazete Duvar’ın haberinde yer alana göre; Bakan Göktaş, bu kapsamda evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetinden faydalanarak Mayıs ayında resmi nikahlarını kıyan 1.203 çifte toplam 180 milyon 450 bin TL ödeme yapılacağını belirtti.

Aile ve Gençlik Fonu’nun, aile kurumunu desteklemek ve gençleri sosyal risklere karşı korumak amacıyla kurulduğunu ifade eden Bakan Göktaş, aile kurmayı teşvik etmeyi ve aileleri güçlendirmeyi ana hedef olarak belirlediklerini vurguladı.

Evlilik kredisi başvuruları devam ediyor

Projenin, gençlerin evlilik sürecinde sağlıklı bir adım atmalarını ve mutlu bir aile hayatı kurmalarını desteklediğini söyleyen Bakan Göktaş, başvuruların 15 Şubat itibarıyla "www.aile.gov.tr" adresi üzerinden alınmaya başlandığını hatırlattı. Başvurusu onaylanan çiftlere 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL tutarında faizsiz kredi desteği sağlandığını ekledi.

Bakanlıktan müjdeli haber: Ödemeler Kurban Bayramı nedeniyle öne çekildi

Bugün itibarıyla Aile ve Gençlik Fonu’na 9.992 çiftin başvurduğunu ve şartları sağlayan 2.976 çifte evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmeti verildiğini açıklayan Bakan Göktaş, projenin pilot uygulamasının deprem bölgesi olan Adıyaman, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da gerçekleştirildiğini söyledi.

Bakan Göktaş, “Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla hayata geçirdiğimiz projenin ilk ödemesini, eğitim programlarına katılıp 15-30 Nisan tarihleri arasında resmi nikahlarını gerçekleştiren çiftlerimize yapmıştık. İkinci etap ödemelerini Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekerek bugün hesaplara yatırıyoruz. Mayıs ayında resmi nikahlarını gerçekleştiren 1.203 çiftimize toplam 180 milyon 450 bin TL ödeme yapacağız” dedi.

Aile ve Gençlik Fonu’na başvuran ve şartları sağlayan çiftlere peyderpey ödemelerin yapılacağını vurgulayan Bakan Göktaş, bu desteğin ilerleyen süreçte tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde genişletileceğini belirtti.

Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal