Sağlık Bakanlığı Duyurdu: İşte Bayram Süresince Alınan Tedbirler

Sağlık Bakanlığı, Kurban Bayramı süresince ülke genelinde acil sağlık hizmetlerinin kesintisiz devam etmesi için kapsamlı bir tedbir paketi açıkladı. Bayram boyunca olası sağlık ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanan önlemler, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde özellikle yoğunlaştırıldı.

14.06.2024-17:13 - (Son Güncelleme: 14.06.2024-17:34) Sağlık Bakanlığı Duyurdu: İşte Bayram Süresince Alınan Tedbirler

Bugünden itibaren yürürlüğe girecek tedbirler kapsamında, günlük olarak 3 bin 457 ambulans ve 19 bin 593 acil sağlık hizmeti personeli görev yapacak. Ayrıca, 175 UMKE aracı ve 875 UMKE personeli de aktif olarak hizmet sunacak.

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde, olası trafik kazalarına hızlı müdahale edebilmek amacıyla ek ekipler oluşturuldu. 

İstanbul

İstanbul'un Anadolu ve Avrupa Yakası'nda belirlenen noktalarda, özellikle Kuzey Marmara Otoyolu, Tuzla Akfırat mevki, Tuzla Köprüsü, İstanbul Park dinlenme tesisleri gibi stratejik noktalarda acil sağlık hizmetleri için özel ekipler görevlendirildi.

İzmir

İzmir'de de benzer önlemler alındı. Çeşme, Urla, Karaburun, Seferihisar ve Güzelbahçe ilçeleri ile bu bölgelere ulaşımı sağlayan otobanlar üzerinde helikopter ambulanslar, UMKE araçları ve motosiklet ambulanslar görev yapacak. Bornova ve Menemen ilçelerinde de acil müdahale ekipleri konuşlandırıldı.

Ankara

Ankara'da ise Kulu yolu, Eskişehir yolu ve Kırıkkale yolu üzerinde benzer tedbirler alındı. Helikopter ambulanslar, UMKE araçları, motosiklet ambulanslar ve acil yardım ekipleri bu bölgelerde hazır bulunacaklar.

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, bayram süresince halkın sağlık hizmetlerine hızlı ve etkin bir şekilde erişebilmesi için gereken tüm tedbirlerin alındığını vurguladı. Vatandaşların herhangi bir acil durumda 112 acil servis numarasını arayabileceklerini belirtti. Özellikle trafik kazaları ve ani sağlık sorunlarına karşı özel ekiplerin ve araçların hazır olduğu bildirildi.

Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal