Bakan Şimşek ile CHP ekonomi kurmayları görüşecek: Toplantıda vergide adalet gündeme gelecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel arasında yapılan görüşmenin ardından bu kez Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP heyeti arasında bir ekonomi zirvesi yapılacak. İşte ayrıntılar…

14.06.2024-17:03 - (Son Güncelleme: 14.06.2024-17:03) Bakan Şimşek ile CHP ekonomi kurmayları görüşecek: Toplantıda vergide adalet gündeme gelecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile CHP ekonomi kurmayları arasında gerçekleşecek kritik görüşmenin tarihi açıklandı. Bu önemli toplantı, 24 Haziran Pazartesi günü sabah saatlerinde yapılacak. Görüşmeye, CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe'nin yanı sıra partinin diğer ekonomi uzmanları da katılacak.

Erdoğan ile Özel görüşmüştü

İnternethaber’in yer verdiğine göre; CHP'nin Vergi Adaleti Talebi CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından kamuoyuna önemli açıklamalarda bulunmuştu. 

Bakan Şimşek ile CHP ekonomi kurmayları görüşecek: Toplantıda vergide adalet gündeme gelecek

Özel, "Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmalı; hiç kazanmayandan ise hiç vergi alınmamalıdır. Biz, adaletli bir vergi sistemi için Sayın Erdoğan'a dün teklifimizi sunduk. Partimizin üç değerli ekonomi kurmayı, önümüzdeki günlerde Mehmet Şimşek ile bir araya gelerek bu vergide adalet önerimizi somutlaştıracak" ifadelerini kullanmıştı.

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal