Ankara’da vatandaş zor anlar yaşadı: Sağanak yağış ve dolu aniden bastırdı

Türkiye genelinde devam eden yüksek sıcaklıklara karşın İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok kentte öğleden sonra sağanak yağış ve dolu etkili oldu. Meteoroloji’nin uyarısı sonrasında Ankara’da kuvvetli sağanak yağış ve dolu yaşandı.

14.06.2024-16:54 - (Son Güncelleme: 14.06.2024-17:37) Ankara’da vatandaş zor anlar yaşadı: Sağanak yağış ve dolu aniden bastırdı

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Ankara’da etkili sağanak yağış bekleniyordu.

Ankara’da sağanak yağış ve dolu aniden bastırdı

Beklenen sağanak yağış, Ankara'nın birçok bölgesinde etkisini göstermeye başladı. Etimesgut başta olmak üzere Çankaya, Yenimahalle ve Sincan ilçelerinde yollarda su birikintileri oluştu ve araçların ilerlemekte zorlandığı anlar çevredekiler tarafından kaydedildi. 

Ankara’da vatandaş zor anlar yaşadı: Sağanak yağış ve dolu aniden bastırdı

Yağışın gün boyunca etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor. Ankara Valiliği de akşam saatlerine kadar yerel gök gürültülü sağanak yağış konusunda uyarılarda bulunmuştu.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi'nden alınan son verilere göre, bu akşam saatlerine kadar Ankara’da beklenen yerel gök gürültülü sağanak yağışların batı ve kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı öngörülüyor. Kuvvetli yağışla birlikte ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtınanın il genelinde etkili olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal