Bakan Karaismailoğlu Siirt’te konuştu: Milletimiz bu hizmetleri fazlasıyla hak etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Siirt’te sabah saatlerinde gerçekleşen Beğendik Köprüsü temel atma törenine katıldı. Törende önemli açıklamalar yapan Karaismailoğlu, ‘’Milletimiz bu hizmetleri fazlasıyla hak etti’’ dedi. İşte detaylar...

22.09.2022-21:48 - (Son Güncelleme: 22.09.2022-21:48)

Siirt’in Beğendik ilçesinde bugün sabah saatlerinde gerçekleşen Beğendik Köprüsü temel atma törenine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, tören sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Köprünün Türkiye’deki en yüksek köprü olduğunu ifade eden Karaismailoğlu, ‘’Milletimiz bu hizmetleri fazlasıyla haketti’’ diye konuştu. 

Milletimiz bu hizmetleri fazlasıyla hak etti

Ulaştırma Bakanlığı’nın en kıymetli projelerinden birisinin önünde olduklarını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, ‘’20 yıldır Ulaştırma Bakanlığı'nın yaptığı prestij işlerden bir tanesinin tam önündeyiz. Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün yanındayız. Arkamızdaki köprü Türkiyenin en yüksek köprüsüdür. 165 metre yüksekliğinde 450 metre uzunluğunda 15 metre genişliğinde Bitlisin Hizan ilçesi ile Siirtin Pervari ilçesini bağlayan çok kıymetli bir işi 10 Temmuz 2022de tamamlayıp milletimizin hizmetine açmıştık. Bu köprü ve yollarımız olmadan önce saatler süren yolculuklar kıvrım kıvrım yollar Botan Çayı Beğendik Köprüsü ile sadece bir dakikaya düştü. Vatandaşımız ve milletimiz bu hizmetleri fazlası ile hak ediyordu. Bu hizmetlerin sağlanmasının gururunu yaşıyoruz’’ ifadelerine yer verdi. 

Karaismailoğlu Siirt

Terör belası hizmetleri geciktirdi

Beğendik ilçesinden Pervari ilçesine geçen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bölgedeki hizmetlerin terör belasından dolayı gecikme yaşadığını söyledi ve ‘’Tabi ki böyle kıymetli işleri buralarda hizmete açtığımızda sizler bu hizmetleri kullandığınızda hizmetleri kullanır iken yaşamış olduğunuz mutluluğu gördüğümüzde artık bizim daha çok çalışma hevesimiz ve motivasyonumuz artıyor. Benim Siirte 5'inci Pervariye ise 3'üncü gelişim. Daha önce gelişimizde Beğendik Köprüsü'nü açmıştık. Gerçekten Türkiyenin en kıymetli açılışlarından bir tanesidir. Bu bölgeye gelip bu yatırım yapıldı. Tabi ki bu yatırım daha önce yapılması gerekiyordu ancak malum nedenleri sizlerde biliyorsunuz. Maalesef bu terör belasına bu bölgemizi ulaştıranlar bu hizmetlerin gecikmesini sağladılar. Sonucunda zaman kaybettik tabi ki ama artık bölgemizde huzur, mutluluk ve güven var herkes işinde gücünde herkesin yüzü gülüyor. Türkiye dünyanın en büyük ülkeleri arasından hızla ilerlemeye devam ediyor. Bütün dünya krizlerle uğraşır iken, sorunlarla tartışır iken bizler temel atıyoruz. Yaptığımız projelerin keyfini yaşıyoruz. Bundan sonra neler yapabiliriz diye de gelip sizlerle istişarede bulunuyoruz. Bugün de Pervari-Siirt yolumuzun temelini attık. İnşallah en kısa zamanda bu yolu bitireceğiz. Yolun bittiğinde inşallah onu keyfini ve mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız.’’ dedi.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal