Ardahan Yaylasında Aşı Kuyruğu

Koronavirüs ile mücadelede aşılanmalar sürüyor. Ardahan Küçük Altunbulak köyünün yaylasında aşılanmak isteyen vatandaşlar, sağlık ekipleri tarafından aşılandı. Engel tanımayan sağlık çalışanları, kilometrelere varan yollar kat ediyor.

01.08.2021-18:15 - (Son Güncelleme: 01.08.2021-18:15)Ardahan Yaylasında Aşı Kuyruğu

Koronmavirüsle mücadelede aşılama süreci tüm hızıyla devam ediyor. Ardahan Göle'de mobil sağlık ekipleri köylerde, kırsallarda ve yaylalarda vatandaşları aşılamayı sürdürüyor. Engel tanımayan sağlık çalışanları, kilometrelere varan yollar kat ediyor, vatandaşları aşılıyor.

DUYARLILIKLARI İÇİN VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Vali Hüseyin Öner, İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir ile beraber sağlık ekiplerinin yayladaki aşı programına katıldı. Aşı olma amacıyla uzun kuyruklar oluşturan köylülerle sohbet eden Vali Öner, köylülerin duyarlılıkları için kendilerine teşekkür etti.

Toplum sağlığının muhafaza edilmesi ve salgının komple ortadan kalkması için herkesin mutlaka aşı olması gerektiğini belirten Vali Öner, aşıyı vatandaşların hizmetine sunarak ayağına kadar götürdüklerini söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

BİRLİKTE BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUZ

'Biz devlet olarak herkes aşı olsun diye mobil aşı ekiplerimizle birlikte bu hizmeti yaylara kadar götürüyoruz. Bugün de Göle ilçemize bağlı Küçük Altınbulak köyü yaylasına geldik. Salgından tamamen kurtulmak için herkesin aşı olması en büyük isteğimizdir. İlimizde temmuz arasında görülen Covid-19 vakasını incelendiğimizde bunların yüzde 95’inin hiç aşı yaptırmadığı veya sadece 1. doz aşılarını yaptırmış oldukları görülmüştür.

Aşının gücünün bizi koruyacağını biliyoruz. Aşılarımızı yaptırdığımızda hastalıktan korunacağımızı, çocuklarımızın eğitimlerinin, esnafımızın ticaretinin, köylümüzün tarımının, hayvancılığının kısaca tüm vatandaşlarımızın hayatlarının normalleşeceğini bilmeliyiz. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmaları ve anlayış göstermeleri oldukça önemlidir. Yapılan çalışmalar ile aşının gücünü vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz. Hedefimizi aşı oranımızı 10 gün içinde yüzde 75 üzerine çıkararak mavi kategoriye geçmek olarak belirliyor, vatandaşlarımızın da aynı duyarlılık ile aşılarını yaptırmalarını bekliyor ve ’Haydi Ardahan Aşıya’ diyor ve birlikte başaracağımıza inanıyoruz.'

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal