Anıl Kurt Kimdir, Neden Öldü?

Yapmış olduğu tostlarla sosyal medyada fenomen olan 'Tostçu Mahmut' sahibi Anıl Kurt, trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

15.09.2021-17:21 - (Son Güncelleme: 15.09.2021-17:21)Anıl Kurt Kimdir, Neden Öldü?

Bir döneme 'ütü' kullanarak yapmış olduğu tostlarla imzasını atmayı başaran Adana'nın fenomen isimlerinden olan Tostçu Mahmut'un sahibi Anıl Kurt hayatını kaybetti. İstanbul Beşiktaş'ta yeni bir şube açma hazırlığında bulunan ünlü tostçu trafik kazası neticesinde hayatını kaybetti. Peki, Anıl Kurt kimdir? Anıl Kurt neden öldü? Detaylar haberimizin içerisinde.

ANIL KURT NEDEN ÖLDÜ?

Adana kaynaklı yerel sosyal medya hesaplarında Tostçu Mahmut'un sahibi Anıl Kurt'un Ulukışla'da tır ile çarpışmasından ötürü yaşanan kazada yaşamını yitirmiş olduğu haberleri yapıldı.


ANIL KURT KİMDİR?

Anıl Kurt yapmış olduğu bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: '1973 yılından beri babam yapıyor. Ben de 7 yaşından beri onun yanında kalarak öğrendim. Sucuğu, yumurtayı, domatesi kendimiz karıştırıyoruz. Tantuni gibi göze geliyor. Vatandaşlar seve seve yiyorlar. Destekleyen kişiler var. Bir zamandan sonra dükkan açmayı düşünüyoruz. Biz kimseyi rakip olarak görmüyoruz. Rızkı veren Allah'tır.'

Sosyal medya üzerinden de 'ütü tost' videosu ile yüz binlerce beğeni alan Tostçu Mahmut'un sahibi Anıl Kurt babasından almış olduğu tostçuluk mesleğini 11 yıldır icra ediyordu. Tostçu Mahmut özellikle sabah ve öğle saatlerinde öğrencilerin yanı sıra çevre esnafının da ve Adanalı vatandaşların yoğun bir talebi ile karşı karşıya duruyor.

TOSTÇU MAHMUT OLARAK BİLİNEN ANIL KURT KİMDİR?

Adana'da küçük tablasında yapmış olduğu ütü tost ile sosyal medya ortamında fenomen haline gelen Tostçu Mahmut'da vatandaşlar meşhur olan 'ütü tost' tan yiyebilmek için dakikalarca sırada beklemeyi tercih ediyor.

Tostçu Mahmut olarak ün kazanan Anıl Kurt'un mottosu ise 'Acı atıyorum abi' ya da Adana şivesi ile birlikte ifade edersek 'Acı atüyürüm abi' olarak biliniyor.

TOSTÇU MAHMUT ANIL KURT HAYATINI KAYBETTİ

Tostçu Mahmut'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Mahmut ustamızı trafik kazasında kaybettik. Cenaze ile ilgili bilgiyi sayfamızdan duyuracağız. Dualarınızı eksik etmeyin." denildi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal