Anadolu Efesli Sertaç Şanlı'dan Çarpıcı Açıklamalar

Anadolu Efes Basketbol Takımı'nın milli oyuncusu Sertaç Şanlı, kariyerine başladığı ekiple THY Avrupa Ligi'nde şampiyonluk yaşamayı çok istediğini söyledi. İşte Sertaç Şanlı'nın açıklamaları.

14.04.2021-12:52 - (Son Güncelleme: 14.04.2021-12:52)Anadolu Efesli Sertaç Şanlı'dan Çarpıcı Açıklamalar

Takımda daha fazla süre alması, THY Euroleague, Türkiye'de basketbol gelişimi ve yeni jenerasyondaki Milli takımımız ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Sertaç Şanlı, yapmış olduğu açıklamalarda ;

EUROLEAGUE HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Avrupa Ligi'nde en büyük hedefimiz şampiyonluk. Geçen sene çok talihsiz bir şekilde lig bitirildi ama bunu kabul ettik. Sezon başında bunu kabul edemiyorduk ama şimdi kabul etmiş bulunuyoruz. Sene başında bizimle ilgili çok olumsuz konuşuluyordu. Şimdi şampiyonluğun en büyük favorisi olarak gösteriyorlar. Bu tabi ki çok güzel bir şey. Ancak biz bilinçli şekilde ilerliyoruz. Öncellikli hedefimiz play-off'u geçip, sonra Dörtlü Final'de başarılı olarak şampiyonluğa ulaşmak. Doğrudan şampiyonluğa konsantre olursak, play-off'ta da hüsrana uğrayabiliriz. Önce play-off'u geçmemiz lazım. Adım adım gidersek bizim için daha faydalı olur.

KARİYER PLANLAMAM SEZON SONU

Amacım sezonu sağ salim, şampiyonlukla bitirmek. Hayalim o yönde. Anadolu Efes ile Avrupa Ligi şampiyonluğu yaşamak inanılmaz bir duygu olur. Çünkü ben basketbola burada başladım. Böyle bir şeye katkı verebilirsem daha da mutlu olurum. Kariyer planlamam sezon sonunda düşünülecek bir şey.

RAKİBİMİZE GÖRE OYNAYACAĞIZ

Şampiyonluk yarışında karşımıza kim gelirse ona göre oyunumuzu oynayacağız. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. İnşallah da kupayı kazanacağız. Barcelona ve Milano çok yatırım yaptı. Fenerbahçe Beko ve Bayern Münih çok iyi oynuyor.

OYNADIKÇA KENDİME OLAN GÜVENİM ARTTI

Maç oynadıktan kendime güvenim arttı. Yaptıklarımı gördüklerinde takım arkadaşlarımın bana olan güvenleri arttı ve daha çok top vermeye başladılar. Performansımda bunun da etkisi var. Onlara da teşekkür ediyorum. Micic ya da Larkin'in verdiği topları bitiremezsen bir daha gözleri seni aramaz. Pozisyonu bitiremediğin zaman daha çok şuta kaymaları gerekiyor. Kendime güvenim arttıkça bunun oyuna da etkisi oldu. O yüzden hem Ergin Ağabey hem de takım arkadaşlarıma bana güvendikleri için teşekkür ediyorum.

HARİKA BİR MİLLİ TAKIMIMIZ VAR

Milli takımda çok iyi jenerasyonumuz var. Elbette belli bir sallantı yaşadık. Bu çok normal, çünkü jenerasyon geçişi oldu. Bunu en iyi ve en az hasırlı şekilde atlattığımızı söyleyebilirim. Sonuç olarak baktığımızda üç ayrı pencere üç farklı takım sahada yer aldı. Antrenör değişikliği oldu. Bunlar bizi yaralayabilirdi. Takımdaki herkes çok iyi niyetli ve elinden geleni sahaya yansıtıyor. Milli takım duygusunu yaşıyor. Bu jenerasyondan en uzun şekilde nasıl yararlanabiliriz onu düşünmemiz lazım. Ben çok iyi olacağını düşünüyorum. İnşallah olimpiyat elemesini geçeriz.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal