Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht: Türkiye'nin argümanları ciddiye alınmalı!

Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, Finlandiya ve İsveç'in olası NATO üyeliği konusunda Türkiye'nin endişelerinin ve argümanlarının ciddiye alınmasının önemli olduğunu ifade etti.

17.05.2022-16:34 - (Son Güncelleme: 17.05.2022-17:31) Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht: Türkiye'nin argümanları ciddiye alınmalı!

Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, Belçika'nın başkenti Brüksel'de Avrupa Birliği (AB) Savunma Bakanları Toplantısı kapsamında gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

Almanya Savunma Bakanı yaptığı açıklamada, Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya üye olma çabalarına sevindiğini belirterek bunun hem bu iki ülke hem de NATO için iyi olacağını dile getirdi.

Türkiye'nin de buna ikna olacağına inanıyorum

Söz konusu iki ülkenin NATO'ya zenginlik katacağını ifade eden Lambrecht: "Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya girmesiyle ilgili tüm kararlar oy birliğiyle alınmalıdır. Bu nedenle Türkiye ile de çok yoğun bir şekilde görüşmemiz ve sunulan endişelerin veya argümanların da ciddiye alınması önemli ama sonuçta böylesine güçlü iki AB ülkesinin, Finlandiya ve İsveç'in, NATO'ya katılması NATO için bir zenginliktir. Türkiye'nin de buna ikna olacağına inanıyorum." değerlendirmelerinde bulundu.

Lambrecht, Finlandiya ve İsveç'in, NATO'ya girmesiyle bu iki ülkenin güvenliğinin güçleneceğini belirterek bu argümanın, ön planda olması gerektiğini savundu.

Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, Almanya'nın, Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılımını desteklediğini belirterek: "Bizim iyi argümanlarımız var. Bu sadece Finlandiya ve İsveç için değil, NATO'nun da yararına olacak." ifadelerini kullandı.

Mehlika Karadayı
mehlikakaradayi@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal