AK Partili Hamza Dağ'dan Sosyal Medya Düzenlemesine İlişkin Açıklama

Gündemde yer alan sosyal medya düzenlemesine ilişkin olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ önemli açıklamalarda bulundu. Hamza Dağ, herkesin hakkının korunması için çalışma yaptıklarını belirtti.

15.09.2021-17:06 - (Son Güncelleme: 15.09.2021-17:06)AK Partili Hamza Dağ'dan Sosyal Medya Düzenlemesine İlişkin Açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, canlı yayında sosyal medya düzenlemesiyle ilgili açıklama yaptı. Dağ, sosyal medya düzenlemesine ilişkin olarak, ‘Bunu yalanla mücadele olarak değerlendiriyoruz.’ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİ

Hamza Dağ, son günlerde gündemi fazlasıyla meşgul eden sosyal medya düzenlemesine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

‘Bunu yalanla mücadele olarak değerlendiriyoruz. Son dönemde sosyal medya üzerinden ciddi bir şekilde yalan politikası tüm dünyada olduğu gibi, dünya buna karşı reaksiyonunu almış vaziyette. Biz de zaman zaman bu sıkıntıları yaşadığımızda birtakım tedbirler insanlarımızı korumak adına almak zorundayız.’ dedi. 

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HAMZA DAĞ AÇIKLAMA YAPTI

Hamza Dağ, konuşmasına çarpıcı bir örnek vererek devam etti. Dağ, ‘Siz yolda giderken birine hakaret ettiğinizde bir karşılığı nasıl oluyorsa aynı şeyi sosyal medya üzerinden değerlendirdiğiniz zaman müeyyidesi olması gerekiyor.’ ifadelerine yer verdi.

Sosyal medya düzenlemesine ilişkin değerlendirmelerinde, ‘Şu kısa dönemde dahi orman yangınlarında, sel felaketlerinde, üniversite sınavına girecek öğrencilere bir gün öncesinde atılan yalanlar gibi.. Bu şekildeki yalanların, yalan olduğu daha sonra teyit edildi, bunun bir karşılığı olmayacak mı? Halk bunu görüyor, halkımız bunun cevabını görür. Halk 'şu genel başkan yalancı' diyor. Ama öbür tarafta benim halkımı korumak için siz ne yapıyorsunuz? Biz de milletten aldığımız yetkiyle inşallah üzerinde çalıştığımız şeyler var. Meclis'teki çalışma belli bir olgunluğa ulaşınca grup başkan vekillerimizle diğerleriyle görüşme yapacaktır. Burada tek bir yerin hakkını değil de genel olarak herkesin hakkını korumak adına böyle bir çalışma yapıyoruz.’ ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal