Adli Tıp Kurumu personel alımı branş dağılımı ve personel alım tarihleri

Resmi gazete üzerinden yayınlanan duyuru ile onlarca Adli Tıp Personeli alımı yapılacağı haberi geldi. Merakla beklenen alım gerçekleşiyor. Peki kimler Adli Tıp Personeli olabilir? Kpss puanı üzerinden alım yapılacağı belirtildi.

18.03.2022-19:38 - (Son Güncelleme: 18.03.2022-19:39) Adli Tıp Kurumu personel alımı branş dağılımı ve personel alım tarihleri

Resmi Gazete üzerinden yapılan duyuruya göre, Adli Tıp Kurumu Başkanlığının merkez ve taşra teşkilatında, 15 büro personeli, 11 diğer teknik hizmet personeli (kimyager), 25 laborant, 6 mühendis, 13 biyolog, 5 koruma ve güvenlik görevlisi, 5 teknisyen, 1 infaz ve koruma memuru, 15 sağlık teknikeri, 3 hemşire ile 25 destek personeli (hizmetli) memuru için gerçekleşecek sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Adli Tıp Kurumu personel alım şartları nedir?

Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca gerçekleşecek sözlü sınavlara 2020 yılı KPSS'ye giren ve her aday için aranan puan türünden en az 70 puan alan vatandaşlar katılabilecek. 

Genel şartlar:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 03 Nisan 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

g) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

Adli Tıp Kurumu alımı için başvuru nasıl yapılır?

Adaylar başvurularını, 28 Mart Pazartesi günü saat 10.00'dan 3 Nisan Pazar günü saat 23.59'a kadar Kariyer Kapısı sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek. İlanın detaylarına ve başvuru şartlarına Resmi Gazete üzerinden ulaşılabiliyor.  Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar her bir kadro için yalnızca bir başvuru yapabileceklerdir.

Adli Tıp Kurumu personel alım başvuruları ne zamana kadar yapılacak?

Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alımı için başvurular 28 Mart 2022 Pazartesi günü saat 10:00'da başlayıp, 03 Nisan 2022 Pazar günü saat 23:59 itibarıyla sona erecektir.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal