Adana’da dehşete düşüren olay: Önce kurşunladı daha sonra evi yakıldı!

Adana’da 5 kişi tarafından kurşun yağmuruna tutulan ailenin 1 gün sonra da hem kendinin hem de akrabalarının evi benzin dökülerek yakıldı. Ailenin yaptığı açıklamada husumetlerinin olmadığını, saldırganların terör örgütü DEAŞ sempatizanları olduğunu dile getirerek bir an önce faillerin yakalanmasını talep etti.

13.05.2022-14:07 - (Son Güncelleme: 13.05.2022-14:38)

Yaşanan korkunç olay, Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi 1311 Sokakta 9 Mayıs Pazartesi günü gece saatlerinde meydana geldi. Söylenenlere göre, hurdacılık yapan 6 çocuk babası Yusuf Kırtay'ı (25) terör örgütü DEAŞ sempatizanları son dönemde 'Bu mahallede herkes bize katıldı. Sende katıl' diyerek tehditlerde bulundu.

Önce kurşunladılar, sonra ateşe verdiler

Kırtay ise saldırganların tehditlerine olumsuz cevap verince 9 Mayıs gece saatlerinde kimliği belirsiz, yüzleri maskeli 5 kişi üzerlerindeki tabanca ve uzun namlulu silahlarla Kırtay ailesinin avlu kapısına ateş açtılar. Olaydan Sonra Yusuf Kırtay polise şikayette bulundu. 10 Mayıs Salı günü gece saatlerinde tekrardan kimliği belirsiz kişiler tarafından Yusuf Kırtay'ın ve ağabeyi Abit Kırtay'ın evi benzin dökülerek ateşe verildi. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay mahalline gelen itfaiye ekipleri yangını güçlükle söndürdüler. Yakılan evler kullanılamaz hale geldi. Polis ekipleri saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Adana'da Evleri Kurşunlandı Daha Sonra Ateşe Verildi

Bunların biran önce bulunmalarını istiyorum

Yusuf ve Abit Kırtay'ın babaları İsa Kırtay (60) yaşanan olayla ilgili “İlk önce gece gelip burayı taradılar. Taradıktan 1 gün sonra evi ateşe verdiler. İtfaiye geldi 2 saatte söndürdü. Evdeki her şey yandı. Hiçbir şey kalmadı. Sadece kıyafetleriyle dışarı çıktılar” ifadelerine yer verdi. Oğullarının evini yakan saldırganların mahallede herkesi tehdit ettiklerini öne süren baba Kırtay, “Bunlar mahallede ellerinde silahla geziyorlar. Gasp, hırsızlık yapıyorlar. Bunların biran önce bulunmalarını istiyorum. Bağlantılarının da bulunmalarını istiyorum. Yeşilbağlar ve Bahçelievler mahallelerine dadanmış durumdalar. Ceza almalarını istiyorum. Devletimize güveniyorum. Eğer bize bir şey olursa bunlar yapmıştır çünkü benim düşmanım yok” dedi.

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal