Adalet Bakanlığı Personel Alımına Başlıyor! Başvuru Şartları Neler, Başvurular Ne Zaman Son Bulacak?

Adalet Bakanlığı personel alımına yakında başlayacak. Başvuru şartları ve sınav tarihi belirlendi. Peki, nasıl başvurulur?

05.02.2022-12:03 - (Son Güncelleme: 05.02.2022-17:52) Adalet Bakanlığı Personel Alımına Başlıyor! Başvuru Şartları Neler, Başvurular Ne Zaman Son Bulacak?

Adalet Bakanlığı sözlü ve yazılı sınavlar ile 5-9uncu dereceli kadrolara 550 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alınacaktır. Yazılı sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 03 Nisan 2022 Pazar günü 062 Ankara-Çankaya ve 067 Ankara-Yenimahalle olmak üzere iki sınav merkezinde yapılacaktır.Sınav, saat 10:15’te başlayacak ve 105 dakika sürecektir. Adaylar, saat 10:00 dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. Bakanlıktan başka personel alımları daha devam edeceği tahmin edilmekte.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

- Türk vatandaşı olmak,

- Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1987 ve daha sonra olanlar)

- Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/ön lisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak,  

- Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

- Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,


- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır.

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR SÜRECEK?

Adalet Bakanlığı'nın açtığı başvuru 16 Şubat tarihinde başlayacak. 23 Şubat 2022 tarihinde bitecek olan personel alımının geç başvuru günü 2 Mart 2022'dir. 

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvurular ÖSYM sitesi üzerinden yapılmaktadır. El veya e posta üzerinden yapılan hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir. 

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal