A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten Hollanda Mağlubiyetinin Ardından Çarpıcı Açıklamalar!

Katar'da düzenlenecek olan FIFA 2022 Dünya Kupası Grup Eleme karşılaşmalarında G grubunda dün akşam oynadığımız Hollanda karşılaşmasında sahadan 6-1'lik mağlubiyetle ayrılan A Milli Futbol Takımımızda Şenol Güneş maç sonu açıklamalarda bulundu.

08.09.2021-09:21 - (Son Güncelleme: 08.09.2021-09:21)

Dün akşam Hollanda'da Johan Cruyff Arena'da sahadan adeta silinen A Milli Futbol Takımımız sergilediği oyun ile herkesi şaşkına çevirdi.

Milli arada toplamda 3 maç oynayan A Milli Futbol Takımımız ilk olarak Karadağ ile karşı karşıya gelirken önde götürdüğü karşılaşmada son anlarda yediği gol sonrasında sahadan 2-2'lik beraberlikle ayrılmıştı. Ardından Cebelitarık ile karşı karşıya gelen A Milli Takımımız deplasmanda 3-0'lık net bir skorla sahadan ayrılmıştı. Milli arada oynanan son karşılaşmada ise ilk maçta galip geldiğimiz Hollanda ile karşı karşıya gelen Millilerimiz deplasmanda sahadan 6-1'lik bir skorla ayrıldı.

ŞENOL GÜNEŞ İÇİN İSTİFA ÇAĞRILARI...

A Milli Takım, Hollanda karşısında oynadığı oyun ve alınan skor nedeniyle eleştiri yağmurlarına tutulurken özellikle Teknik Direktör Şenol Güneş için istifa çağrıları gelmeye devam ediyor.

Hollanda'ya karşı aldığımız 6-1'lik mağlubiyetin ardından A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, düzenlemiş olduğu basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktör Şenol Güneş, düzenlemiş olduğu basın toplantısında yapmış olduğu açıklamalarda ;

BUGÜN OLAĞANÜSTÜ BİR DAĞINIKLIK OLDU

Maçtan önce farklı beklentilerimiz vardı. Kazanmak ya da berabere kalarak yarışta olmak istiyorduk. Oyunun tamamına baktığımızda sayımızın 10 kişi olduğu fark etmez, rakibimiz kazanmayı hak etti. Birinciliği kaybettik ve avantaj Hollanda'ya geçti. Kalan 4 maçı da kazanarak, birincilik biraz zor ama ikinciliği zorlayacağız. Bugün olağanüstü bir dağınıklık oldu. Her maça çıkarken bir umudumuz olduğunu düşünüyorduk. Geçen süre içerisinde Letonya ve Karadağ maçıyla 15-16 puan olmamız gerekirken, 11 puanda kaldık. Bu bizim için başarısızlık. Oyuncularımın gayretinden şüphem yok. Yine başaracaklardır. Bundan sonraki maçları da kazanıp başarabilirler. Halkımızın beklentisi vardı. Onlara karşı kendimizi mahcup hissediyoruz. Yönetime ve bana bağıranlar oldu. Yönetimin bu durumda hiç ilgisi yok. Tek sorumlu benim. Seçimleri yapan benim. Başarısızlık da benimdir.

ARTIK ŞEYTANİ BİR DÜZEN VAR

Başarıyı yakalayamadık. Bundan sonraki alacağım karar şu anda alacağım bir karar değil. Bunu size daha sonra açıklarım. Yanılıyorsam, hata da benimdir. Bunu oyuncuya yüklemeyi doğru bulmam. Üzgünüm çünkü bu işe başlarken zor şartlarda, herkesin isteğiyle geldim. Artık şeytani bir düzen var. Ben buna alet oldum. Seçimlerim, oynattığımız oyun, düzen bunların hepsi eksik olarak gözükebilir. Oyuncu da görev alıyor, yapıyor. Yönetim de bize görev veriyor. Her türlü desteği veriyor. Ben de bu desteği yerine getiremiyorsam hatalıyımdır. Özellikle Hollanda ve Norveç galibiyetlerinden sonra bu puan kayıplarına söylenecek bir şey yok. Kendimizi avutamayız.

SAKİN KAFAYLA DÜŞÜNÜLMELİ

Kültürü anlatmayı çalışıyorum. Geldiğimden beri maaşım neden konuşuluyor, bunu anlamış değilim. Bu böyle giderse Türk futbolundan bir şey olmayacağını söylemeye çalışıyorum. Türkiye'de bir düzen var. Bugün bana yapılan yarın benim yerime gelene de yapılırsa yanlış yapılır. Baskıyı kendimiz oluşturuyoruz. Futbol kültürü eğitimle olur. Bir maç kazandık mükemmel olduk. Bir maç kaybettik farklı oldu. Bu kültürün doğru olmadığını söylüyorum. Bugün başarısızlık teknik adam olarak benim. Türkiye'de alabildiğim en iyi oyuncuları almaya çalışıyorum. Seçimleri iyi yapsaydım, maç kazanırdık. Şu anki görünen tablodan mutlu değilim. İnsan hayalleri için yaşar, hayallerine kavuşmak için yaşar. Ülke futbolunun gelişmesini isteyen bir kişiyim. Dünya Kupası’na yine de katılacağımızı düşünüyorum. Sakin kafayla düşünülüp karar verilmesinden yanayım. Maaşımla alakalı neden bir senedir bir saldırı altında olduğumu anlamıyorum. Cevap vermek istemedim. Bana gelmem için yalvaranlar, maçlar kötü gidince git deniliyorsa, o zaman bu düzende bir yanlışlık var. Gelirken sevinerek geldim ama bana yalvardıklarını düşünüyorum.

BİZİM GİDİŞİMİZLE BERABER...

Bir senedir maaşımla alakalı konuşuluyor. Bir sene önceden bazı şeyleri oluşturup, sonuca göre bunu düzenlemek doğru değil. Bunun kampanyasını yapıp hiçbir şey olmuyormuş gibi davrananları doğru bulmam. Bizim gidişimizle beraber bu işlerin daha iyi olmasını istiyoruz. Ebedi burada değiliz zaten

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal