23 Şubat Hava Durumu

Meteoroloji'nin hava durumu tahminlerine göre çok sayıda şehirler için sarı uyarıda bulunuldu. Rapora göre bugün İstanbul sabah saatlerinde yükseklerde karla karışık yağmur, kıyılarda ise yağmur bekleniyor.

23.02.2021-08:55 - (Son Güncelleme: 23.02.2021-08:55)23 Şubat Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Çanakkale ve Balıkesir dışında),İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya ve Elazığ dışında),Eskişehir, Çankırı, Karaman, Siirt ve Batman çevrelerinin yağışlı geçeceği düşünülüyor. Genel olarak karla karışık yağmur ve kar, İstanbul kıyılarında yağmur şeklinde olması beklenen yağışların; bu sabah saatlerinde Düzce, Zonguldak, Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kuzey kesimlerinde, akşam saatlerinde ise Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması düşünülüyor. Marmara Bölgesi ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayıyla beraber kısım kısım sis ve pus olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklıklarının Ege ve İç Anadolu'da 2 ila 4 derece artacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı düşünülüyor.

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin (Balıkesir ve Çanakkale dışında) yağışlı geçeceği bekleniliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur iç ve yüksek kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde sis ve pus hadisesi görüleceği düşünülüyor.

EDİRNE °C, 6°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

İSTANBUL °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kıyıları yağmur iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KIRKLARELİ °C, 4°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu

KOCAELİ °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kıyıları yağmur iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR