2023 Ek MTV son ödeme tarihi ne zaman? Ek MTV ikinci taksit ne zaman yatacak? Ek MTV ödeme tarihleri

Araç sahiplerinin takip ettiği ek MTV taksiti hakkındaki son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerin yükünü hafifletmek isteyen hükümet bu yıla mahsus olarak iki defa Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesi alacağını duyurmuştu. Peki 2023 Ek MTV son ödeme tarihi ne zaman? Ek MTV ikinci taksit ne zaman yatacak? İşte Ek MTV ödeme tarihleri…

21.11.2023-17:32 - (Son Güncelleme: 21.11.2023-17:32)

Ek MTV son ödeme tarihi araç sahipleri tarafından merak ediliyor. Bu ay gerçekleştirilecek olan Ek MTV ikinci taksit ödemelerinin son olarak hangi tarihte yapılması gerektiğini bilmek isteyen vatandaşlar internetten araştırmalarını yoğun olarak devam ettiriyor. Peki 2023 Ek MTV son ödeme tarihi Ne Zaman? Ek MTV ikinci taksit ne zaman yatacak? 

2023 Ek MTV son ödeme tarihi ne zaman?

Ek MTV ödemesinin ikinci taksidi 1-30 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihe kadar ek mtv ödemesini yapmayan araç sahiplerinden % 3,5'lik gecikme zammı uygulanacak.

Ek MTV İkinci Taksit

Ek MTV ödemesi nasıl yapılır?

EK MTV 2. taksit ödemeleri, Gelir İdaresi Başkanlığına ait "gib.gov.tr" internet adresi, İnteraktif Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulamasından, anlaşmalı bankaların kredi veya banka kartlarıyla banka hesabından, şubelerden, mobil, telefon ve internet bankacılığı üzerinden yapılabilecek. Ayrıca, vergi dairesi veznelerine, PTT şubelerine de ödemede bulunulabilecek.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal