Zonguldak’taki gemide panik anları: Dışarıda biri varsa yardım etsin

Zonguldak’ta dün iki gemiden üst üste korkunç haberler geldi. Sağanak yağış ve fırtınanın ortasında kalan Pallada adlı kuru yük gemisi, ikiye bölünerek karaya oturmuştu. Geminin mürettebatı arasında yer alan bir personelin yardım ettiği anlar sosyal medyada gündem oldu.

20.11.2023-10:59 - (Son Güncelleme: 20.11.2023-17:27) Zonguldak’taki gemide panik anları: Dışarıda biri varsa yardım etsin

Türkiye’yi etkisi altına alan sağanak yağış ve fırtına, Zonguldak’ta son yılların en büyük felaketlerinden birisinin yaşanmasına yol açtı. 

Ereğli ilçesinde Kamerun bayraklı kuru yük gemisi 'Pallada' sabah saatlerinde şiddetli fırtınanın etkisiyle karaya oturdu. O anlarda personel telsizden yardım istedi.

Dışarıda biri varsa yardım etsin

Bir personelin sahil güvenlik ile irtibata geçtiği o anlarda yardım istediği görüldü. Personelin, 'Koordinatları bilmiyorum. Dışarıda biri varsa bize yardım etsin. Açıkta değiliz, gemi ortadan bölündü. Ben bilmiyorum. oturmuşuz' dediği duyuldu.

Zonguldak gemi mürettabat

Geminin koordinatları da kameraya yansıdı.

Halatlarla tahliye edildiler

Daha sonra karaya oturan gemideki 13 personel, halatlarla tahliye edildi. Öte yandan ‘Pallada’ gemisinin 1968 yapımı olduğu öğrenildi.

Kafkametler battı

Yine Zonguldak sularında seyir halinde olan Türk bayraklı 'Kafkametler' adlı kuru yük gemisi ise battı. Gemide bulunan 12 Türk mürettebat ile irtibat kurulamadı. (DHA)

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal