Fransa’dan sürpriz Gazze kararı: Doğu Akdeniz’e bir savaş gemisi daha gidiyor

Fransa Cumhurbaşkanlığı’nın yaptığı son açıklamaya göre İsrail saldırıları altında olan Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilere tıbbi yardım sağlamak üzere helikopter gemisi Dixmude, Doğu Akdeniz’e gönderilecek. İşte haberin detayları…

20.11.2023-10:27 - (Son Güncelleme: 20.11.2023-17:27)

İsrail ile Filistin arasında süren çatışmalar şiddeti artarak devam ediyor. Dünyanın geneli yaşanan katliamlara sessiz kalırken Fransa’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Fransa Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilere tıbbi yardım sağlamak amacıyla helikopter gemisi Dixmude’nun Doğu Akdeniz'e gönderileceği duyuruldu.

Geminin hafta başında yola çıkacağı ve önümüzdeki günlerde Mısır'a varacağı belirtilen açıklamada, hafta başında ise 10 tondan fazla tıbbi malzeme taşıyan bir uçağın Mısır’a gönderileceği ifade edildi.

Fransa Savaş Gemisi

Fransa savaş gemisini Doğu Akdeniz’e gönderiyor

Haber7’nin yer verdiği habere göre; Fransa’nın 23 ve 30 Kasım tarihlerinde Avrupa Birliği’nin Gazze Şeridi’ne tıbbi yardım sağlamak üzere düzenleyeceği uçuşlara katkıda bulunacağı aktarılan açıklamada, Fransa’nın Gazze Şeridi'nden acil bakıma ihtiyaç duyan yaralı ve hasta çocukları tahliye etmek üzere sivil ve askeri uçakları da bölgeye göndereceği belirtildi.

Fransa, geçtiğimiz günlerde Doğu Akdeniz’e bir helikopter gemisi daha konuşlandırmıştı.

Fransa, geçtiğimiz haftalarda Gazzelilere tıbbi yardım sağlamak için yaklaşık 60 yatağı ve iki operasyon bloğu bulunan Tonnerre adlı helikopter gemisini Doğu Akdeniz’e konuşlandırmıştı. Bu ayın başlarında Fransız uçakları, Mısır üzerinden Gazze Şeridi’ne 54 ton insan yardım ulaştırdı.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal