Zincir Marketler Kampanya Diye Tüketiciyi Mi Kandırıyor?

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, bu indirim kampanyaları ile vatandaşların dolandırıldığını öne sürdü.

01.09.2021-18:50 - (Son Güncelleme: 01.09.2021-18:50) Zincir Marketler Kampanya Diye Tüketiciyi Mi Kandırıyor?

Gıda fiyatlarına gelen zamların ardından, en uygun fiyatlı ürünü almak için uğraşan vatandaşlar, marketlerin kendi aralarında anlaşıp 'indirim oyunu' oynadıkları iddiasında bulunuyor. Bununla beraber, Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, vatandaşın boşuna dolaştığını söylyerek, aynı marketlerin belirli tarihlerde indirim oyunu oynadığı açıklamasını yaptı.

ZİNCİR MARKETLERİN  OYUNU

Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Ağaoğlu yaptığı açıklamada, 'Dört market aynı fiyatı belirlerken, bir tanesi filan tarihinde indirim yapacağını açıklıyor. Tüketici gidiyor indirimden aldığını zannediyor. Halbuki, onların her zaman satması gereken fiyat o, diğer üç market o tarihlerde fiyatı yüksek tutuyor vatandaşta indirim var diye o marketten alıyor. Sonra bir sonraki hafta diğer market benzer indirimi yapıyor. Yani tüketici indirimden aldım derken aslında raf fiyatından alıyor. Rekabet Kurulu incelemesini yapıyor, ilerleyen süreçte sonuçları açıklayacak.' dedi.

Ağaoğlu konuşmasının devamında, 'Tüketiciler fiyatlarından rahatsız olduğu makarna, süt gibi ürünleri mobil şikayet uygulamasından şikayet edebilir. Örnek olarak, nohutun fiyatı bu diyerek fotoğrafını çekip, Ticaret Bakanlığı'na iletsinler. 'ifadelerini kullandı.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal