Yunanistan 47 göçmeni soğuk sularda bıraktı: Türk ekipleri kurtardı!

Dünyanın en önemli meselesi haline ‘göç’ gün geçtikçe daha tehlikeli bir hal almaya başladı. Muğla'nın Marmaris ve Datça ilçeleri açıklarında Yunanistan askerleri tarafından Türk kara sularına itilen lastik bot ve can sallarındaki 47 düzensiz göçmen kurtarıldı. İşte detayları…

20.03.2024-10:21 - (Son Güncelleme: 20.03.2024-17:02) Yunanistan 47 göçmeni soğuk sularda bıraktı: Türk ekipleri kurtardı!

Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitesinde konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamaya göre, Marmaris açıklarında lastik bot ve can sallarında düzensiz göçmenler olduğu, bunun üzerine bölgeye sahil güvenlik botu sevk edildiği kaydedildi.

Göçmenler arasında 1 Türk vatandaş da var!

Yunanistan 47 göçmeni soğuk sularda bıraktı: Türk ekipleri kurtardı!

Muğla civarlarındaki Türk ekipleri tarafından, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen lastik bot ve can salındaki 7'si çocuk 33 düzensiz göçmeni kurtarıldığı duyuruldu. Datça açıklarında da can salında düzensiz göçmenler olduğu bilgisi üzerine bölgeye giden ekipler, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen can salındaki 1'i çocuk 14 düzensiz göçmeni kurtardı. Can salındaki ülkeyi yasa dışı yollarla terk etmeye çalışan 1 Türk vatandaşı da olduğu öğrenildi. Türk vatandaş da gözaltına alındı. Karaya çıkarılan düzensiz göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Züleyha Koyunoğlu
zuleyhakoyunoglu@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal