Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı! KİPTAŞ Kurasında Hile Tartışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ'ın Tuzla Aydınlık Evler projesi kura çekiminde dün hile tartışmalarına yol açan görüntülerin ardından yeni bir görüntü daha ortaya çıktı.

15.01.2022-10:30 - (Son Güncelleme: 15.01.2022-11:51)

Zeytinburnu'ndaki KİPTAŞ Genel Müdürlük binası içerisinde dün noter huzurunda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da katılmış olduğu çekilişte, 321 konut ve 22 bağımsız birimin sahipleri tespit edildi.

DÜN DE BENZER BİR DURUM YAŞANMIŞTI

Canlı yayınlanan ve 3+1 dairelerin 121. yedek talihlisinin belirlenmiş olduğu kurada bir görevlinin çekmiş olduğu topu torbaya atıp yeniden farklı bir top çekmesine yönelik görüntüler sosyal medyada hile yapılmakta olduğu tartışmalarına sebebiyet yarattı. Bakırköy 23. Noteri Başkatibi Nurettin Aytekin, dün çekilişte görevli hostesi değiştirip yaşanan olayın bilerek yapılmadığını belirtmişti.

YİNE HOSTES TOPA BAKIP TORBAYA GERİ ATTI

Söz konusu çekilişle ilgili bugün ortaya çıkan başka bir görüntüde ise yine benzer bir durum yaşanmakta. Öncelikli grup olarak kabul edilen 'sağlık çalışanı' kategorisinde 2+1 kapalı mutfak evlerin çekilişi sırasında ikinci sırada bulunan görevli hostesin çekmiş olduğu topa bakıp geri atması ekranlara yansıdı.

KİPTAŞ Kura

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ TOPLADI

Söz konusu olaya dair görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine tepki oluşurken noterlik ve KİPTAŞ'tan herhangi bir açıklama yapılmadı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal